Tag: “muzaka”

1 2 3 4 next total: 35 | displaying: 1 - 10
image

Kandidati i ''Aleances per Qytetarin'' takime me biznesin: 50% me pak taksa biznesit te vogel dhe te mesem, 6 muaj pa taksa per bizneset e reja.

Inkurajimi për biznesin e mesëm dhe të vogël do të jetë në vizionin e kandidatit për kreun e ardhshëm të bashkisë fier Ilir Bele! Në një...
Lexoni me shume
image

Seman, dallgët nxjerrin në bregdet 1. 5 ton drogë

Një sasi prej 1500 kg lëndë narkotike e llojit hashash, e paketuar në 92 thasë është gjetur e shpërndarë përgjatë vijës bregdetare pranë grykëderdhjes së...
Lexoni me shume
image

Erion Korini - Nuk meriton as te urrehesh

Kengetari fierak Erion Korini ne video-klipin e tij me te fundit: "Nuk meriton as te urrehesh"  (HD 2011)...
Lexoni me shume
image

Shpirti “tezal” në vargun e Petrit Nikës

(Mbi librin ”Qenia brenda enës” dhe kthimin e përjetshëm të Odiseut në Itakë) Phd. Fatmir Terziu ...
Lexoni me shume
image

Fieri, homazh dhe nderime per aktorin e teatrit "Bylis", Muhamet Sherri

Ndahet nga jeta nga nje semundje e pasherueshme akori i teatrit "Bylis", Muhamet Sherri "Urdheri Naim Frasheri i Arte". Sot ne oren 15.00 ne hollin e teatrit "Bylis" te afermit, shoket por dhe perfaqsuses te subjekteve kulturore, artistike, politike si lokale dhe qendrore percollen per ne banesen e fundit aktorin e nderuar Fierak. ...
Lexoni me shume
image

Lushnje: Behet publik suksesi i operacionit "Bunkeri". Sekuestrohet nje arsenal i konsiderueshem armesh dhe lendesh narkotike

Prej tre ditesh, policia e komisariatit te Lushnjes ne bashkepunim me ate te Fierit po survejonin arsenalin e armeve dhe municioneve te fshehura ne nje...
Lexoni me shume
image

Nje fjale, nje ze, nje tingull familjar

                    Dedikuar tezes time te mrekullueshme Bukuroshe (Lola) Tola, qe u nda nga jeta nje vit me pare 3 Janar 2010. Nje fjale, nje ze, nje tingull...
Lexoni me shume
image

Ndarjet VIP të 2010-ës

Viti 2010 nuk ka rezultuar shumë i mirë për çiftet VIP në Shqipëri. Kështu shumë nga personazhet e ekranit i kanë prishur planet për t’u...
Lexoni me shume
image

Kufoma e gjallë e Hoxharës tregon

Kush shpëton ujkun ka vrarë delen Fjalë e urtë   Kishim kohë që dëshironim të vizitonim një mikun tonë të burgut i cili vazhdon internimin. Lamë pas...
Lexoni me shume
image

“Fieri dhe Vlora, me stadium të ri të përbashkët”

Kreu i FSHF-së, Armando Duka, ka zbuluar projektin ambicioz në një vizitë në klubin e Apolonisë...
Lexoni me shume
1 2 3 4 next total: 35 | displaying: 1 - 10

Hyni