Tag: abuzues

total: 5 | displaying: 1 - 5
image

Obama, optimist: Po përjetojmë fundin e krizës ekonomike

Presidenti amerikan Barak Obama thotë se Shtetet e Bashkuara mund të jenë duke përjetuar fillimin e fundit të recesionit dhe se politikat e administratës së...
Lexoni me shume
image

Obama dhe Uen: Ekonomia po jep shenja rizgjimi

Të dy liderët e superfuqive botërore kanë folur për shenja ringjalljeje të gjendjes ekonomike në vendet respektive. Kryeministri kinez, Uen Xhiabao, deklaroi dje se ekonomia...
Lexoni me shume
image

SHBA-Evropë, lufta ndryshe kundër krizës

Ndërsa kriza ekonomike po merr gjithnjë e më për keq, vendet e industrializuara janë në mëdyshje për përzgjedhjen e mënyrave për ta zgjidhur situatën. Obama...
Lexoni me shume
image

Obama foli. Perkthim i korruptuar ne Tirane.

Obama u zgjodh. Nuk u emerua. Obama i fitoi votat e amerikaneve. Nuk e beri permes pazarit politik me kodin elektoral. Obama e meritoi...
Lexoni me shume
image

Inagurimi i presidentit te 44 te SHBA. Barak H. Obama!

Eshte bere sot inagurimi i presidentit te 44 te SHBA, Barak H. Obama. Ne nje fjalim qe ngriti peshe jo vetem te pranishmit por gjithe shikuesit e kesaj ngjarje te madhe ne historine e Amerikes ai tha se "... detyrat dhe problemet tona jane te medha dhe me peshe por te gjitha do te realizohen deri ne fund!"...
Lexoni me shume
total: 5 | displaying: 1 - 5

Hyni