Tag: bardhyl

1 2 3 4 5 6 7 next total: 67 | displaying: 1 - 10
image

Gazeta "FJALA JONE" - historia nuk harron!

U mbushën 20 vjet nga ajo ditë që veçanërisht për mua mbetet e paharruar. Le ta kthejmë  pak “filmin e kujtesës” në atë kohë sa...
Lexoni me shume
image

Kandidati i ''Aleances per Qytetarin'' takime me biznesin: 50% me pak taksa biznesit te vogel dhe te mesem, 6 muaj pa taksa per bizneset e reja.

Inkurajimi për biznesin e mesëm dhe të vogël do të jetë në vizionin e kandidatit për kreun e ardhshëm të bashkisë fier Ilir Bele! Në një...
Lexoni me shume
image

Shpirti “tezal” në vargun e Petrit Nikës

(Mbi librin ”Qenia brenda enës” dhe kthimin e përjetshëm të Odiseut në Itakë) Phd. Fatmir Terziu ...
Lexoni me shume
image

Fieri, homazh dhe nderime per aktorin e teatrit "Bylis", Muhamet Sherri

Ndahet nga jeta nga nje semundje e pasherueshme akori i teatrit "Bylis", Muhamet Sherri "Urdheri Naim Frasheri i Arte". Sot ne oren 15.00 ne hollin e teatrit "Bylis" te afermit, shoket por dhe perfaqsuses te subjekteve kulturore, artistike, politike si lokale dhe qendrore percollen per ne banesen e fundit aktorin e nderuar Fierak. ...
Lexoni me shume
image

Lushnje: Behet publik suksesi i operacionit "Bunkeri". Sekuestrohet nje arsenal i konsiderueshem armesh dhe lendesh narkotike

Prej tre ditesh, policia e komisariatit te Lushnjes ne bashkepunim me ate te Fierit po survejonin arsenalin e armeve dhe municioneve te fshehura ne nje...
Lexoni me shume
image

Arti si energji pozitive dhe “Qenia brenda enës”

Shpeshherë krijuesit të tekstit i bie të ndërmarrë dhe rolin e krijuesit të metatekstit, aq më tepër në një realitet letrar si ky i yni...
Lexoni me shume
image

Azilkërkuesit, Gjermania kërcënon me rivënien e vizave për Ballkanin

Prej vendosjes së regjimit të udhëtimit pa viza për shtetasit e Serbisë dhe të Maqedonisë, në Gjermani janë regjistruar disa mijëra kërkesa për azil të...
Lexoni me shume
image

Fieri.com i uron gjithe shqiptaret kudo ne bote: Gezuar Vitin e Ri 2011!

  Fieri.com - Portali Fierak Online ju uron gjithe shqiptareve kudo ne bote:      Gezuar Vitin e Ri 2011!   Qofte ky vit, nje vit i mbare per...
Lexoni me shume
image

Kokëdhima: Do të mbetem besnik i Apolonisë

Presidenti i nderit të skuadrës fierake, Koço Kokëdhima, ka dhënë dje një konferencë për shtyp Ditën e djeshme e ka pasur radhën presidenti i nderit i...
Lexoni me shume
image

Qarku Fier zhvillon nje sere aktivitetesh kulturore me rastin e festes se 28 nentorit

Me rastin e 98 vjetorit të Pavarësisë Kombëtare dhe 66 vjetorit të çlirimit të vendit, autoritetet dhe administrata e Këshillit të Qarkut  organizuan...
Lexoni me shume
1 2 3 4 5 6 7 next total: 67 | displaying: 1 - 10

Hyni