Tag: berat

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next total: 93 | displaying: 1 - 10
image

Festivali i monodramës Vlorë: Drama e vetmisë dhe shkatërrimit të qënies. Më të mirët Rondo, Orgocka dhe Ali

Në ditët e festivalit të monodramës aktorët profesionistë pjesëmarrës interpretuan, bashkëbiseduan dukë shënuar nja grupim miqësor dhe atmosferë festive, duke lënë të hapur mundësinë e...
Lexoni me shume
image

Nderim dhe homazhe per Kujtim Majacin.

Percillet per ne banesen e fundit ishfutbollisti i Apolonise Kujtim Majaci. Ai eshte percjell nga mijera fierak per ne banesen e fundit mbas nje homazhi ceremonial ne hollin e Teatrit Bylis. Me kete rast kryeministri Sali Berisha i ka derguar familjes Majaci nje leter ngushellimi. ...
Lexoni me shume
image

Elementët psiko-erotik dhe moral të Sofie Kondilit

(Rreth romanit “Nata e Sofie Kondilit” të Koço Kostës)   Edhe këtë herë Koço Kosta, autori që u “gëlltit” nga “Peshkut i kuq” i diktaturës te novela...
Lexoni me shume
image

Abortet, gjinekologët nuk njohin ligjin dhe nuk trajnohen

Raporti i realizuar nga ACPD-ja në gjithë vendin për abortet, publikon mangësitë dhe objektivat që duhen arritur...
Lexoni me shume
image

Duke lexuar veprën e Mitro Çelës dhe çështja kombëtare

Rastësisht takova në Tiranë, në fillim të korrikut 2009, analistin, shkrimtarin, gazetarin dhe politikanin Mitro Çela. Sapo kisha lexuar librin e tij « Kronika e...
Lexoni me shume
image

Bien ne prangat e policise favorizuesi i trafikut dhe studenti per organizim proteste

Policia e Fierit ka vënë në pranga Yzeir Brakaj 33 vjec banor i Ballshit. Arsyeja e ndalimit të këtij shtetasi ka qënë sepse akuzohet për...
Lexoni me shume
image

Simpatizante te PD dhe PS shkaktojne incidente ne Fier

Kur vetem 24 orë  na ndajnë nga dita kur mbarë populli do ti drejtohet kutive të votimit për të zgjedhur deputetët e Kuvendit të Shqipërisë...
Lexoni me shume
image

Emisioni "...ca gjera thuhen!" te ftuar familja Geci. Problemet, hallet dhe vuajtjet per te mbijetuar. Personat e implikuar, abuzimet, ofendimet, perbuzja dhe neglizhenca e botes shqiptare

  Emisioni "...ca gjera thuhen!" te ftuar ne studio familja e varfer GECI. Problemet, hallet dhe vuajtjet per te mbijetuar. Personat e implikuar ne zvarritjet, abuzimet...
Lexoni me shume
image

Kombi shqiptar, Europa dhe Zvicra

Letra që më ka dërguar ministrja e jashtme e Zvicrës, Micheline-Calmy Rey, lidhur me angazhimin e Zvicrës për pavarësinë dhe ecurinë e demokracisë në Kosovë,...
Lexoni me shume
image

Takime të kandidates së PD Qarku Fier Mersila Doda në spitalin e Fierit dhe maternitetin e këtij qyteti.

Investimet ne shëndetësi në Fier gjatë katër viteve të mandatit të dytë të Qeverisë Demokratike do të shtohen më shumë. “Foshnat që kanë lindur sot do të kenë një mbarësi pasi do të rrojnë si qytetare dinjitoze në Shqipëri si vënd i Europës” është shprehur Mersila Doda në këtë takim ...
Lexoni me shume
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next total: 93 | displaying: 1 - 10

Hyni