Tag: besa

total: 10 | displaying: 1 - 10
image

Statusi, debate në Kuvend, Balla: Berisha mban peng integrimin

Debate mes pozitës dhe opozitën në seancën e sotme të Kuvendit, në pjesën e jashtë rendit të ditës për refuzimin e statusit të vendit kandidat...
Lexoni me shume
image

Varfëria dhe papunësia, kurba e çuditshme e tranzicionit

2.Simetria midis rritjes ekonomike dhe punësimit është shndërruar aktualisht në një preokupim global. Pikërisht në momentin kur mendjet e shquara të globit janë angazhuar në...
Lexoni me shume
image

Sa na kushton Shengeni!

Liberalizimi i vizave përfaqëson për momentin një ndër pikat më të nxehta, jo vetëm për sa i përket procesit të integrimit të vendit në Bashkimin...
Lexoni me shume

Paradoski ne dokumentaret televiziv dhe detajet e Guides Fierake 2009

Nje nder gjerat qe me bezdis gjithmone kur shikoj dokumentare per qytetin e Fierit eshte menyra e prezantimit apo te paraqitjes se materialit, si atij...
Lexoni me shume
image

Skandal ne policine e Fierit, ne 4 vjet jane prodhuar 80 pasaporta false

Skandali ka përfshirë Drejtorinë e Policisë së Qarkut Fier. Prej gati katër vjet në këtë drejtori policie janë prodhuar rreth 80 pasaporta për shtetas të...
Lexoni me shume
image

Duke lexuar veprën e Mitro Çelës dhe çështja kombëtare

Rastësisht takova në Tiranë, në fillim të korrikut 2009, analistin, shkrimtarin, gazetarin dhe politikanin Mitro Çela. Sapo kisha lexuar librin e tij « Kronika e...
Lexoni me shume
image

Emisioni "...ca gjera thuhen!" te ftuar z. Indrit Sulaj CEO & President i Fieri.com & z. Arben Alliaj zv. President dhe perfaqesues i deges Fieri - Shqiperi te Fieri.com!

  Emisioni "...ca gjera thuhen!" te ftuar, direkt ne linje telefonike nga SHBA  z. Indrit Sulaj  CEO & President i Fieri.com si dhe i ftuar ne studion...
Lexoni me shume
image

7-vjet online Fieri.com!

Kane kaluar plote 7-vjet qe nga dita kur Fieri.com – Portali Fierak Online u publikua ne internet si nje faqe perfaqesuese dinjitoze e qytetit fierak...
Lexoni me shume
image

TEATRI: Nje tradite e re ne Fier!

1.  Dikur, shekuj më parë, vetëm 8 km në perëndim të qytetit tonë të Fierit ndodhej një nga qëndrat e qytetërimit antik: Apolonia. E përmendur...
Lexoni me shume
image

Ne kujtim te 11-vjetorit te vdekjes se babait tim te dashur: Teki Sulaj

Eshte e dhimbeshme dhe i vertete efekti emocionalo-impresionues i nje dite te tille. Pa shmangur motin e nxehte te ketij fund korriku apo vorbullen e...
Lexoni me shume
total: 10 | displaying: 1 - 10

Hyni