Tag: bibliotekave

1 2 3 4 5 next total: 46 | displaying: 1 - 10

Arrest me burgim bandes se vjedhesve nga Vlora

Arrest me burg ka vendosur gjykata e shkalles pare e Fierit per tre vlonjate qe u kapen tre dite me pare ne tentative per te vjedhur nje exchange qe ndodhet ngjitur me nje dyqan fotografie. Lajmi konfirmohet nga burime zyrtare te gjykates se shkalles pare Fier....
Lexoni me shume

Kur politika ka frike nga media dhe e verteta

Politika dhe media jane dy "mike" dhe "armike" qe sipas radhes dashurohen marrezisht, ose tradhetohen pa-pajtueshmerisht mes tyre dhe, kjo varet nga situatat qe krijohen. ...
Lexoni me shume

Vret ne 1997, zbulohet dhe kapet nga policia

I kerkuar per ekzekutimin e mases se sigurimit te caktuar nga gjykata e Fierit nje 32 vjecar nga Tepelena ka rene ne pranga te bluve...
Lexoni me shume

Mallakaster: I heqin nga puna, moren pjese ne mitingun e PS-se

Dy banore te komunes se Hekalit ne rrethin e Mallakastres, te cilet prej 20 vitesh punonin ne sektorin e naftes kane humbur vendin e punes,...
Lexoni me shume
image

Zyra e shtypit pranë shtabit elektoral të LSI-së Fier pergenjeshtron lajmin. Nuk ka asnjë çarje apo largime nga LSI-ja e Fierit!

LSI më e fortë dhe e bashkuar se kurrë për fitoren e zgjedhjeve të 28 qershorit. Nuk asnjë çarje apo largime nga LSI-ja e Fierit...
Lexoni me shume
image

Debate te ashpra ne LSI dega Fier, Meta mberrin urgjentisht nga Tirana

LSI ne qarkun Fier duket se ka pesuar krisje te medha. Pas largimit masiv te anetareve te kesaj partie ne degen e Lushnjes, njekohesisht dhe...
Lexoni me shume

Kthehet nga Belgjika, prangoset ne Rinas

Sapo ka vene kemben ne token shqiptare i jane hedhur prangat pasi kerkohej prej policise prej disa vitesh. Keshtu ka ngjare me Nuredin Bishanin 45 vjec...
Lexoni me shume
image

Plazhet do te pastrohen nga bunkeret

Vija bregdetare nga grykederdhja e lumit Vjose dhe deri ne grykederdhjen e lumit Seman do te pastrohet totalisht nga bunkeret te cilt jane vendosur ne...
Lexoni me shume
image

180 familje te braktisura nga demshperblimet per tokat e marra nga Bashkia Fier per investimet publike.

Jane me shume se 180 familje ato qe presin te marrin demshperblimin pasi nje pjese e tokave apo trojeve u jane marre nga...
Lexoni me shume
image

"Zhduket" nje kompjuter nga zyrat e aplikimit te kartave te identitetit

Nga pese zyra qe ishin ne dispozicion per aplikimin e kartave te identitetit ne godinen e zyrave te gjendjeve civile ne Fier, tani jane kater....
Lexoni me shume
1 2 3 4 5 next total: 46 | displaying: 1 - 10

Hyni