Tag: brother

total: 9 | displaying: 1 - 9
image

Permbytet Fieri dhe rrethinat. Kryeministri Berisha takim urgjent me te gjitha njesite vendore

Shtepi dhe objekte te ndryshme te vendosura pergjate brigjeve te lumit Gjanica ne qytettin e Fierit jane permbytur gjate dites se shtune, nderkohe qe shume...
Lexoni me shume
image

Presidentja e Fondacionit per Femijet Shqiptare zonja Liri Berisha ne Levan te Fierit

Zonja Liri Berisha, Presidente e Fondacionit per Femijet Shqiptare kaloi nje mesdite ne familjen Rucaj, ku jetojne 5 vogelushet jetime. Zonja Berisha cdo muaj ka...
Lexoni me shume
image

Liri Berisha ne ndihme te familjeve ne nevoje

Bashkeshortja e kryeministrit, Liri Berisha ka qene ne Fier ku ka marre pjese ne 10 vjetorin e themelimit te shkolles jo publike “Numani” e cila...
Lexoni me shume
image

Berisha: - "Mandati i dyte, uje ne c'do shtepi fshati". Shoqeruesit dhe zedhenesja e kryeministrit, presion dhe konflikt me gazetaret fierak

Kryeministri Sali Berisha pasditen e se martes ka zbritur ne fshatin Cerven te komunes Frakull ku ka kryer inagurimin e punimeve te segmentit te autostrades...
Lexoni me shume
image

Skandali i Shekullit, Berisha dhurate Greqise 225 km2 në Jon

Shqipëria është trajtuar si një plaçkë lufte në marrëveshjen që qeveria Berisha nënshkroi me Greqinë dy ditë më parë. Shteti ynë, jo vetëm që është...
Lexoni me shume
image

DUHET TA BESOJME? JO, DUHET TA LARGOJME

Intervista e së enjtes mbrëma e kryeministrit ishte një routine e plotë. I njëjti kryeministër, i njëjti patos i pakonsumuar prej betejave politike e prej...
Lexoni me shume

Kryeministri Berisha takon John McCain

Gjatë qëndrimit në SHBA, Kryeministri Sali Berisha ka takuar edhe ish-kandidatin për President, John MacCain. Berisha e njohu z. McCain me procesin e anëtarësimit të...
Lexoni me shume
image

Bashkia Fier rendit projektet per familjet ne nevoje

Pas kritikave te kryeministrit shqiptar per neglizhence te njesive vendore per shtresen e njerezve ne nevoje, ka reaguar Bashkia Fier....
Lexoni me shume
image

Berisha-Fullanit: Kujdes me uljen e normës së interesit

Kryeministri Sali Berisha reagon për uljen e normës së interesit me 05.% nga Banka e Shqipërisë. “"Shqipëria nuk është e prekur nga kriza, por duhet të jemi të kujdesshëm në të ardhmen pasi njëkohësisht duhet të ruajmë kursimet”- deklaroi kreu i qeverisë shqiptare gjatë Forumit Ekonomik Botëror që po zhvillohet në Davos të Zvicrës. ...
Lexoni me shume
total: 9 | displaying: 1 - 9

Hyni