Tag: canës,

1 2 3 next total: 22 | displaying: 1 - 10
image

Shpirti “tezal” në vargun e Petrit Nikës

(Mbi librin ”Qenia brenda enës” dhe kthimin e përjetshëm të Odiseut në Itakë) Phd. Fatmir Terziu ...
Lexoni me shume
image

Gazsjellesi nga Rusia, Kufijte detare, pse u fal kanali i Otrantos

Synimi strategjik i Greqisë për të hyrë në Kanalin e Otrantos në bazë të marrëveshjes për përcaktimin e kufirit detar me Shqipërinë, lidhet pikërisht me...
Lexoni me shume
image

Universitetet, tarifat e studimit për çdo degë

Studentët do t'i nënshtrohen të gjithë një tarife studimi në bazë të degës dhe universitetit ku nisin studimet. Kështu, këto tarifa janë të miratuara në...
Lexoni me shume
image

Nik Xhelilaj, Marcello Mastroianni Shqiptar

Per filmat e tij publiku shqiptar ka degjuar shume, por jo vetem ai shqiptar dhe reagimet jane domosdoshmerisht te ndryshme. P.sh ne Ceki atij i...
Lexoni me shume
image

Sarkozi na con nje leter

Shumë mbështetës mediatikë të Sali Berishës dhe të stilit të tij të fitores më 28 qershor, kur duan të kundërshtojnë ata që thonë se zgjedhjet...
Lexoni me shume
image

Dy vjet ne pritje te nje vendimi gjykate

Blerta Hoxha 33 vjeçe nënë e një djali 15 vjeçar ka plotë dy vjet që është në pritje të një vendimi të gjykatës së shkallës...
Lexoni me shume
image

Tuna hedh në treg foto seksi dhe shkon në Kubë për klip të nxehtë

Këngëtarja bionde nga Shkupi, Altuna Sejdiu -Tuna, këtë vit ka lançuar dy hite të reja gjatë verës ishte shumë aktive sa i përket karrierës së...
Lexoni me shume

Horoskopi per muajin SHTATOR 2009

If you want to succeed, this month (and you do), your best bet is to start the month out as selflessly as you possibly can....
Lexoni me shume
image

Familja Profka: Fanela me numrin 9

  Ashtu si në të gjithë Shqipërinë basketbolli u zhvillua si sport vetëm pas luftës së dytë botërore. Ai nisi me përpjekjet e një grupi të...
Lexoni me shume
image

Mallakaster: Asfiksimi ne radhe te pensionisteve

Prania e nje zyre te vetme per terheqjen e pensioneve per te moshuarit qe marrin pension shteteror ka bere qe tek e vetmja zyre te...
Lexoni me shume
1 2 3 next total: 22 | displaying: 1 - 10

Hyni