Tag: dasme

total: 9 | displaying: 1 - 9
image

Keto zgjedhje edhe te vdekurit do te votojne: Jam 157 vjeç, edhe unë do të votoj...

Ministria e Brendshme fton të votojnë dhe shpirtëra të vdekur; 2801 shqiptarë të moshës nga 110 deri në 157 vjeç vazhdojnë të rezultojnë në listat...
Lexoni me shume
image

Joe Biden nis turin në Ballkan më 18 maj. Do të vizitojë edhe Kosovën

WASHINGTON - Zvpresidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden do të nisë më 18 maj turin e tij në Ballkan ku do të zhvillojë bisedime...
Lexoni me shume
image

Amnisti për 37 të dënuar pas NATO, Presidenti Topi fal edhe nënë Feriden

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve njoftoi dje se me dekret të Presidentit Bamir Topi, 15 persona të burgosur përfituan ulje dënimi ndërsa u liruan nga...
Lexoni me shume
image

...edhe dhembja ka bukuri!

KRITIKE LETRARE E panjohura na krijon ngurrim dhe tundim e kur bëhet fjalë për një libër atyre u shtohet dhe skepticizmi e menjëherë lind pyetja: A...
Lexoni me shume
image

SHBA-Evropë, lufta ndryshe kundër krizës

Ndërsa kriza ekonomike po merr gjithnjë e më për keq, vendet e industrializuara janë në mëdyshje për përzgjedhjen e mënyrave për ta zgjidhur situatën. Obama...
Lexoni me shume
image

Lorik Cana tani provon edhe në fushën e modës

Futbollisti i Kombëtares shqiptare dhe kapiteni i Olimpikut të Marsejës, Lorik Cana shpreson që në të ardhmen të provojë një karrierë të re në botën...
Lexoni me shume

Pushtetaret qe na kerkojne edhe grate!!!

Te gjithe kemi ndjekur ate cka Fiksi ofroi per ministrin Pango. Kemi provuar e provojme ndjenja e mendime te ndryshme, por nje gje e mendojme...
Lexoni me shume
image

Itali, bonus edhe për familjarët në Shqipëri

Bonusin familjar në Itali mund ta përfitojnë edhe ata shqiptarë që jetojnë në atdhe, por që dokumentojnë lidhjet me kërkuesin e tij që jeton në...
Lexoni me shume
image

Festohet 89 vjetori i Kongresit te Lushnjes.Merr pjese edhe kreu i komunes se Mitrovices Barjam Rexhepi

Anetare te ansamblit artistik “Rexhep Mitrovica” nga Mitrovica e Kosoves  kane qene te pranishem ne aktivitetin kushtuar 89 vjetorit te Kongresit te Lushnjes ne qytetin...
Lexoni me shume
total: 9 | displaying: 1 - 9

Hyni