Tag: e djathta politike ri-merr keshillin bashkiak

total: 8 | displaying: 1 - 8
image

Nje fjale, nje ze, nje tingull familjar

                    Dedikuar tezes time te mrekullueshme Bukuroshe (Lola) Tola, qe u nda nga jeta nje vit me pare 3 Janar 2010. Nje fjale, nje ze, nje tingull...
Lexoni me shume
image

“Fieri dhe Vlora, me stadium të ri të përbashkët”

Kreu i FSHF-së, Armando Duka, ka zbuluar projektin ambicioz në një vizitë në klubin e Apolonisë...
Lexoni me shume
image

Ruset celin edicionin e 11/-te te Festivalit Nderkombetar

Enderra e nje nate vere ne Butrint Aktoret e trupes shteterore te Saint Petersburg Rusi interpretuan ne naten e pare te Festivalit Nderkombetar te Butrinitit, duke...
Lexoni me shume
image

Dy popuj, nje det, nje miqesi se shpejti ne Apoloni

"Due popoli, un mare, un‘amicizia" è il titolo del ciclo di eventi  promosso dall‘Ambasciata d‘Italia a Tirana in collaborazione con numerose istituzioni italiane...
Lexoni me shume
image

Gezuar pashket e bekuara!

Të krishterët në mbarë botën po festojnë Pashkët. Fieri.com - Portali Fierak Online i uron gjithe besimtareve shqiptare te krishtere gezuar festen e Pashkëve. “Gjithe shqiperia,...
Lexoni me shume
image

Emisioni "...ca gjera thuhen!" i ftuar ne studio konsulli i Italise z. Sergio Strozzi

  Emisioni "...ca gjera thuhen!" i ftuar ne studio z. Sergio Strozzi, konsulli i Italise. Nje veshtrim i pergjitheshem mbi origjinen, ambientimin me shqiperine dhe punen...
Lexoni me shume
image

Duka-Vata-Halili, garë për kreun e FSHF

E enjtja e 18 shkurtit 2010, ka qenë edhe dita e fundit, kur klubet apo shoqatat e futbollit shqiptar mund të bënin propozimet e tyre...
Lexoni me shume
image

Në rrezik Kisha e Shën Mërisë në Apoloni

Janë disa shtylla druri që mbajnë ende në këmbë një nga kishat më të vjetra në vend, ajo e Shën Mërisë në qytetin antik të...
Lexoni me shume
total: 8 | displaying: 1 - 8

Hyni