Tag: grek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 next total: 87 | displaying: 1 - 10
image

Perikli Ikonomi - Shlimani shqiptar, nje jetë në kërkim të orakullit të Dodonës

Dodona e vjetër pelazgjike jo në Janinë, por në në malin e Tomorrit    Jo rrallë herë ai ndihej i nervozuar . “Çështë kjo heshtje e madhe...
Lexoni me shume

Vdes 70 vjeçari. Bie në depresion pas largimit të djalit të vetëm ne emigracion.

Një 70 vjeçar nga fshati Kafaraj, komuna Frakull në rrethin e Fierit është vetëhelmuar me lëndë pesticide që përdoret për spërkatjen e hardhive. Vetëhelmimin i...
Lexoni me shume
image

Gripi i derrave, konfirmohet rasti i parë në vendin tonë

Drejtori i ISHP-së, Ylli pohon se një student nga Gjirokastra është konfirmuar me gripin e derrave dhe se e ka marre brenda vendit. Mjekët: Është mirë....
Lexoni me shume

Patentat, gënjeshtra e fushatës merr më qafë emigrantët në Itali

Qeveria tha se bëri marrëveshje, por dokumenti nuk ka vlerë ...
Lexoni me shume
image

Apolonia, sot në Serbi për fazën përgatitore

Fierakët kanë zgjedhur Serbinë për të vijuar fazën stërvitore për dy javë...
Lexoni me shume
image

Hasna, fierakja në Miss Univers

Më në fund është bërë i njohur edhe emri i vajzës që do të na përfaqësojë në Miss Univers 2009, konkurs që do të mbahet...
Lexoni me shume
image

Ankthi si dilemë përballë kohës në publicistikën e Petrit Nikës

Librit me ese dhe publicistikë të Petrit Nikës që në ballinën e vet i prin një pyetje mjaft intriguese; “Nostalgji apo ankth ekzistencial?”. “Ku mungon...
Lexoni me shume
image

Përkeqësohet situata në Fier, qytetarët nuk lejojnë transferimin e kutive në KQZ

Procesi, 73 qendra të panumëruara. Kutitë e Fierit transferohen në KQZ...
Lexoni me shume
image

Takime të kandidates së PD Qarku Fier Mersila Doda në spitalin e Fierit dhe maternitetin e këtij qyteti.

Investimet ne shëndetësi në Fier gjatë katër viteve të mandatit të dytë të Qeverisë Demokratike do të shtohen më shumë. “Foshnat që kanë lindur sot do të kenë një mbarësi pasi do të rrojnë si qytetare dinjitoze në Shqipëri si vënd i Europës” është shprehur Mersila Doda në këtë takim ...
Lexoni me shume
image

Militantët e PD-së kthehen në "shtëpi". Të PS-së bëjnë llogaritë

Demokratët rikthehen në shtëpi. Zgjedhjet e 28 qershorit risjellin zhurmën në selinë qendrore të Partisë Demokratike, e cila ishte harruar që prej 3 korrikut të...
Lexoni me shume
1 2 3 4 5 6 7 8 9 next total: 87 | displaying: 1 - 10

Hyni