Tag: kane

1 2 3 next total: 23 | displaying: 1 - 10
image

Festivali i monodramës Vlorë: Drama e vetmisë dhe shkatërrimit të qënies. Më të mirët Rondo, Orgocka dhe Ali

Në ditët e festivalit të monodramës aktorët profesionistë pjesëmarrës interpretuan, bashkëbiseduan dukë shënuar nja grupim miqësor dhe atmosferë festive, duke lënë të hapur mundësinë e...
Lexoni me shume
image

Ambasadorët e BE: Përmbyllni sa më shpejt procesin zgjedhor

Ambasadorët e Bashkimit Evropian i kanë bërë apel administratës zgjedhore të mbyllë sa më shpejt procesin zgjedhor. Ata kanë kujtuar rëndësinë që këto zgjedhje kanë...
Lexoni me shume

Patentat, gënjeshtra e fushatës merr më qafë emigrantët në Itali

Qeveria tha se bëri marrëveshje, por dokumenti nuk ka vlerë ...
Lexoni me shume
image

Majac! Mos shëno më gola…

Ia kushtoj ekipit të “Apolonisë” kur luante Majaci me shokë dhe kur ”Apoloninë” e drejtonte, trajneri Vangjel Capo....
Lexoni me shume
image

Kriza, Obama: Reforma financiare, më e madhja që pas 1930-s

Presidenti amerikan Barak Obama ka propozuar një seri reformash në përpjekje për të parandaluar një përsëritje të kolapsit financiar të vitit të kaluar. Ai tha...
Lexoni me shume
image

Më vrisni, përndryshe do të jeni një vrasës

Në 85-vjetorin e vdekjes së Franz Kafkës. Çastet e fundit i përshkruan miku i tij i ngushtë Robert Klopstock. "Ma jepni tani, ma keni premtuar...
Lexoni me shume
image

Joe Biden nis turin në Ballkan më 18 maj. Do të vizitojë edhe Kosovën

WASHINGTON - Zvpresidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden do të nisë më 18 maj turin e tij në Ballkan ku do të zhvillojë bisedime...
Lexoni me shume
image

Milani, më 12 maj në "Qemal Stafa"

Kuqezinjtë e Milanit, klubit më të famshëm ne botë, do të zhvillojnë një miqësore me një seleksion shqiptar...
Lexoni me shume
image

Apolonia, besimi tani është më i madh

Një fitore emocionante, që ka ngritur peshë gjithë mjedisin futbollistik fierak, me atë që ka treguar të shtunën në fushën e lojës ekipi i Apolonisë....
Lexoni me shume
image

Qeveria, ulje e re çmimi për kartat deri më 15 qershor

Qeveria merr vendim për uljen e çmimit të kartës së identitetit për disa kategori (duke shtuar disa të tjera) dhe përcaktimin e skemës së rimbursimit...
Lexoni me shume
1 2 3 next total: 23 | displaying: 1 - 10

Hyni