Tag: kodheli

1 2 3 next total: 30 | displaying: 1 - 10
image

Kandidati i ''Aleances per Qytetarin'' takime me biznesin: 50% me pak taksa biznesit te vogel dhe te mesem, 6 muaj pa taksa per bizneset e reja.

Inkurajimi për biznesin e mesëm dhe të vogël do të jetë në vizionin e kandidatit për kreun e ardhshëm të bashkisë fier Ilir Bele! Në një...
Lexoni me shume
image

Shpirti “tezal” në vargun e Petrit Nikës

(Mbi librin ”Qenia brenda enës” dhe kthimin e përjetshëm të Odiseut në Itakë) Phd. Fatmir Terziu ...
Lexoni me shume
image

Fieri, homazh dhe nderime per aktorin e teatrit "Bylis", Muhamet Sherri

Ndahet nga jeta nga nje semundje e pasherueshme akori i teatrit "Bylis", Muhamet Sherri "Urdheri Naim Frasheri i Arte". Sot ne oren 15.00 ne hollin e teatrit "Bylis" te afermit, shoket por dhe perfaqsuses te subjekteve kulturore, artistike, politike si lokale dhe qendrore percollen per ne banesen e fundit aktorin e nderuar Fierak. ...
Lexoni me shume
image

Lushnje: Behet publik suksesi i operacionit "Bunkeri". Sekuestrohet nje arsenal i konsiderueshem armesh dhe lendesh narkotike

Prej tre ditesh, policia e komisariatit te Lushnjes ne bashkepunim me ate te Fierit po survejonin arsenalin e armeve dhe municioneve te fshehura ne nje...
Lexoni me shume
image

Arti si energji pozitive dhe “Qenia brenda enës”

Shpeshherë krijuesit të tekstit i bie të ndërmarrë dhe rolin e krijuesit të metatekstit, aq më tepër në një realitet letrar si ky i yni...
Lexoni me shume
image

Hamza Gora – Jeta dhe veprimtaria e inxhinierit gjeolog

Hamza Gora jetoi e punoi në Fier për 40 vjet me radhë. Me Fierin e lidhi profesioni i tij i gjeologut dhe karriera në institucionet e industrisë së naftës. Ai iu përkushtua këtij profesioni, me pasion, vullnet të jashtëzakonshëm, ndershmëri, aftësi intelektuale e fizike. Po kështu, natyrshëm u lidh edhe me qytetin, ku jetoi e punoi. ...
Lexoni me shume
image

Fieri.com i uron gjithe shqiptaret kudo ne bote: Gezuar Vitin e Ri 2011!

  Fieri.com - Portali Fierak Online ju uron gjithe shqiptareve kudo ne bote:      Gezuar Vitin e Ri 2011!   Qofte ky vit, nje vit i mbare per...
Lexoni me shume
image

Qarku Fier zhvillon nje sere aktivitetesh kulturore me rastin e festes se 28 nentorit

Me rastin e 98 vjetorit të Pavarësisë Kombëtare dhe 66 vjetorit të çlirimit të vendit, autoritetet dhe administrata e Këshillit të Qarkut  organizuan...
Lexoni me shume
image

“Fieri dhe Vlora, me stadium të ri të përbashkët”

Kreu i FSHF-së, Armando Duka, ka zbuluar projektin ambicioz në një vizitë në klubin e Apolonisë...
Lexoni me shume
image

Statusi, debate në Kuvend, Balla: Berisha mban peng integrimin

Debate mes pozitës dhe opozitën në seancën e sotme të Kuvendit, në pjesën e jashtë rendit të ditës për refuzimin e statusit të vendit kandidat...
Lexoni me shume
1 2 3 next total: 30 | displaying: 1 - 10

Hyni