Tag: lamb

total: 8 | displaying: 1 - 8
image

Përurohet libri i parë i autores fierake Ediola Muskaj

Të premten, më 5 qershor 2009, në sallën e librit në Bibliotekën Publike të qytetit Fier, u organizua promovimi i novelës “Ndëshkimi”, me autore maturanten...
Lexoni me shume

Poshterimi i femrave fierake dhe i kryetareve‏

Nuk ka me keq sesa kur e sheh veten te fyer, te ofenduar, te deshperuar, por kur kjo ndodh nga njerez qe me cdo kusht...
Lexoni me shume
image

Bllokohen nga policia Fierake 4 pika ku zhvilloheshin lojera fati

Policia fiarake ka bllokuar diten e sotme gjate nje kontrolli te ushtrua kater pika ku zhvilloheshin lojera fati. Kater subjektet ne fjale kane operuar ne...
Lexoni me shume
image

Humoristet fierake nuk e ndiejne peshen e moshes

Pesë humoristët fierakë që për koeçidencë, kanë lindur në muajin mars kur troket stina e bukur e pranverës, tregojnë se çdonjeri prej tyre është në punë e sipër, paçka se mbi supe mbajnë 52, 55, 60, 67, 74 vite të jetës....
Lexoni me shume
image

“Gruaja fierake ne karriere”: Titulli per Suzana Numanin

Vlersimi i pare nga vizitoret e Fieri.com - Portali Fierak Online, shenoi shkeputjen e emrit te Suzana Numanit drejt titullit "Gruaja e vitit"...
Lexoni me shume
image

Pensionistet fierake: Nuk kemi nje qender pensionistesh. E vetmja qe u perurua eshte permbytur

Edhe pse eshte peruruar bujshem ne prani edhe te medias, nga ana e Bashkise Fier nje qender ku te mblidheshin pensionistet fierake, ne muajin korrik...
Lexoni me shume
image

Kristaq Shtembari - Konsulli i Kultures Fierake

Kristaq Shtëmbari i përket bijve më të shquar të “arealit” fierak të cilët me punën dhe veprën e tyre elitare, e ngritën lavdinë e këtij...
Lexoni me shume
image

BARDHYL ANGJELI, nje nga simbolet e Basketbollit Shqiptar

Magjia e Basketbollit mberriti ne Fier vetem ne fund te viteve 1930. Ishin studentet fierake ne Normalen e Elbasanit qe e sollen kete loje ne qytetin e tyre. Ne fillim ne menyre amatore e me tej pas mbarimit te luftes, basketbolli do te behet nje loje mjaft popullore, sidomos me riorganizimin ne vitin 1946 te klubit sportive Apolonia, si nje institucion shume sportesh. Suksesin me te madh ne kete sport e arriti ne vitet 1970, kur ekipi i vajzave do te fitoje dy here kupen e Shqiperise (1971, 1973) dhe do te shpallet ne vitin 1975 kampion kombetar. Nderkohe qe basketbolli i vajzave do te arrinte nivelet me te larta, ai i djemve do te vazhdonte ngritjen sistematike nen drejtimin e basketbollistit dhe trajnerit te talentuar Bardhyl Angjelit, i cili do te behej nje nga simbolet e ketij sporti te dashur ne qytetin e Fierit....
Lexoni me shume
total: 8 | displaying: 1 - 8

Hyni