Tag: levan

total: 9 | displaying: 1 - 9
image

Baftjar Zeqaj - Aleanca per te ardhmen (PS)

Shikoni video reklamen per me shume informacion rreth ketij kandidati. Klikoni ne fotografine e mesiperme....
Lexoni me shume
image

Shpirti “tezal” në vargun e Petrit Nikës

(Mbi librin ”Qenia brenda enës” dhe kthimin e përjetshëm të Odiseut në Itakë) Phd. Fatmir Terziu ...
Lexoni me shume
image

Lushnje: Behet publik suksesi i operacionit "Bunkeri". Sekuestrohet nje arsenal i konsiderueshem armesh dhe lendesh narkotike

Prej tre ditesh, policia e komisariatit te Lushnjes ne bashkepunim me ate te Fierit po survejonin arsenalin e armeve dhe municioneve te fshehura ne nje...
Lexoni me shume
image

Theodhori Sollaku - “Përse nuk ishte puç”

Dhori Sollaku, paraardhësi i kryeprokurores Ina Rama, reagon me një gjest bezdie e dëshpërimi, teksa i kujtojmë se ajo që po ndodh sot me organin...
Lexoni me shume
image

Azilkërkuesit, Gjermania kërcënon me rivënien e vizave për Ballkanin

Prej vendosjes së regjimit të udhëtimit pa viza për shtetasit e Serbisë dhe të Maqedonisë, në Gjermani janë regjistruar disa mijëra kërkesa për azil të...
Lexoni me shume
image

Sa na kushton Shengeni!

Liberalizimi i vizave përfaqëson për momentin një ndër pikat më të nxehta, jo vetëm për sa i përket procesit të integrimit të vendit në Bashkimin...
Lexoni me shume
image

Dy popuj, nje det, nje miqesi se shpejti ne Apoloni

"Due popoli, un mare, un‘amicizia" è il titolo del ciclo di eventi  promosso dall‘Ambasciata d‘Italia a Tirana in collaborazione con numerose istituzioni italiane...
Lexoni me shume
image

Fotot nudo te Zajmina Vasjarit

Bukuroshja shqiptare Zajmina Vasjari, e cila është gjithashtu dhe njëra nga fitueset e edicioneve të “Miss Shqipëria”, është bërë së fundmi edhe më shumë e...
Lexoni me shume
image

Bylinet

Fisi Ilir i Bylineve jetonte ne krahinen e sotme te Mallakastres, pergjate lugines se Vjoses. Gjate periudhes urbane(qytetare) shek V-I pk u krijua koinoni(lidhja) i...
Lexoni me shume
total: 9 | displaying: 1 - 9

Hyni