Tag: lushnjarët

total: 10 | displaying: 1 - 10
image

Varfëria dhe papunësia, kurba e çuditshme e tranzicionit

2.Simetria midis rritjes ekonomike dhe punësimit është shndërruar aktualisht në një preokupim global. Pikërisht në momentin kur mendjet e shquara të globit janë angazhuar në...
Lexoni me shume
image

Ruset celin edicionin e 11/-te te Festivalit Nderkombetar

Enderra e nje nate vere ne Butrint Aktoret e trupes shteterore te Saint Petersburg Rusi interpretuan ne naten e pare te Festivalit Nderkombetar te Butrinitit, duke...
Lexoni me shume
image

Gezuar pashket e bekuara!

Të krishterët në mbarë botën po festojnë Pashkët. Fieri.com - Portali Fierak Online i uron gjithe besimtareve shqiptare te krishtere gezuar festen e Pashkëve. “Gjithe shqiperia,...
Lexoni me shume
image

Emisioni "...ca gjera thuhen!" i ftuar ne studio konsulli i Italise z. Sergio Strozzi

  Emisioni "...ca gjera thuhen!" i ftuar ne studio z. Sergio Strozzi, konsulli i Italise. Nje veshtrim i pergjitheshem mbi origjinen, ambientimin me shqiperine dhe punen...
Lexoni me shume

Delegacioni bashkiak fierak takohet me komunitetin e Klevelandit ne SHBA

U zhvillua sot ne qytetin e Lakewood-it, te Ohios ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes nje takim pershendetes ne vazhdimesi te nje grupi takimesh pune...
Lexoni me shume
image

Raporti, zonat ku gjendet më shumë kanceri i gjirit

Sipas Regjistrit Kombëtar të Kancerit, Shqipëria e Mesme dhe ajo Perëndimore janë më të prekura nga kanceri i gjirit se Veriu dhe Juglindja. Në Shqipëri...
Lexoni me shume
image

Gazsjellesi nga Rusia, Kufijte detare, pse u fal kanali i Otrantos

Synimi strategjik i Greqisë për të hyrë në Kanalin e Otrantos në bazë të marrëveshjes për përcaktimin e kufirit detar me Shqipërinë, lidhet pikërisht me...
Lexoni me shume
image

Emisioni "...ca gjera thuhen!" te ftuar z. Indrit Sulaj CEO & President i Fieri.com & z. Arben Alliaj zv. President dhe perfaqesues i deges Fieri - Shqiperi te Fieri.com!

  Emisioni "...ca gjera thuhen!" te ftuar, direkt ne linje telefonike nga SHBA  z. Indrit Sulaj  CEO & President i Fieri.com si dhe i ftuar ne studion...
Lexoni me shume
image

Kriza

Masat e gabuara ne fushen ekonomike si: shtetezimet, centralizimi i çdo gjeje ne duart e shtetit, veteizolimi ne marredheniet me boten, reformimet dhe organizimet e ndryshme, zhveshja e fshatarit nga çdo lloj prone, u bene shkak qe ekonomia te futej ne nje krize te gjithanshme ekonomike....
Lexoni me shume
total: 10 | displaying: 1 - 10

Hyni