Tag: madheshtor

total: 10 | displaying: 1 - 10

Fier, 170 ndërtime pa leje kanë mbirë pas nisjes së legalizimeve

Inspektorati Ndërtimor i Bashkisë ka shembur në gjashtë muaj 200 objekte ilegale në qytet...
Lexoni me shume
image

Takime të kandidates së PD Qarku Fier Mersila Doda në spitalin e Fierit dhe maternitetin e këtij qyteti.

Investimet ne shëndetësi në Fier gjatë katër viteve të mandatit të dytë të Qeverisë Demokratike do të shtohen më shumë. “Foshnat që kanë lindur sot do të kenë një mbarësi pasi do të rrojnë si qytetare dinjitoze në Shqipëri si vënd i Europës” është shprehur Mersila Doda në këtë takim ...
Lexoni me shume
image

Veliaj: Nano një gërmadhë morale, akti i fundit i telenovelës së politikës së vjetër

Jemi sot në këtë deklaratë për shtyp së pari për të reaguar ndaj komenteve që dëgjuam dje nga një gërmadhë morale e quajtur Fatos Nano....
Lexoni me shume
image

Tuni Papuçiu, njeriu-redaksi Në 20 vjetorin e vdekjes së Tuni Papuçiut, njëri nga themeluesit dhe botuesi shumëvjeçar i revistës “Fatosi”

Tuni Papuçiu ka lindur më 23 mars 1922 në qytetin e Fierit. Shkollën fillore e kreu në vendlindje, të mesmen dhe studimet e larta në...
Lexoni me shume
image

Shqiptarja që u kualifikua si një ndër finalistet e mëdha të Top Model të Britanisë së Madhe 2009

Sapo ka mbaruar edhe për këtë vit konkursi prestigjoz i modës Top Model i Britanisë së Madhe 2009 që aplikimet për tu regjistruar në këtë...
Lexoni me shume
image

SHBA-Evropë, lufta ndryshe kundër krizës

Ndërsa kriza ekonomike po merr gjithnjë e më për keq, vendet e industrializuara janë në mëdyshje për përzgjedhjen e mënyrave për ta zgjidhur situatën. Obama...
Lexoni me shume
image

230 nxënës mësojnë me frikën e shëmbjes së shkollës

230 nxënës të shkollës 9-vjecare në Frakull të Fierit, mësojnë me frikën e shëmbjes së godinës dykatshe të shkollës se tyre. Ajo ka qysh prej vitit 1982 që nuk ka parë asnjë investim. Kushtet e klasave janë skandaloze, megjithese kudo ne vend pretendohet se “Shqipëria eshte në moshën e internetit” dhe “Shqipëria lexon”...
Lexoni me shume
image

Çamëria, në pritje të zgjidhjes së çështjes së saj

Gjatë vizitës treditore të zhvilluar vitin e kaluar në Greqi nga Presidenti shqiptar, Bamir Topi, shumëkush është kënaqur dhe ka përplasur duart për performancën e...
Lexoni me shume
image

Berisha-Fullanit: Kujdes me uljen e normës së interesit

Kryeministri Sali Berisha reagon për uljen e normës së interesit me 05.% nga Banka e Shqipërisë. “"Shqipëria nuk është e prekur nga kriza, por duhet të jemi të kujdesshëm në të ardhmen pasi njëkohësisht duhet të ruajmë kursimet”- deklaroi kreu i qeverisë shqiptare gjatë Forumit Ekonomik Botëror që po zhvillohet në Davos të Zvicrës. ...
Lexoni me shume
image

11 zona kadastrale në Fier, nuk kryejn transaksione për sipërfaqen e tokës bujqësore për mungesën e certifikatës së pronësisë.

Zyra e rregjistrimit të paluajtshme:Problemi zgjidhet vetëm për emergjencat...
Lexoni me shume
total: 10 | displaying: 1 - 10

Hyni