Tag: magjike

1 2 3 4 5 6 7 8 9 next total: 84 | displaying: 1 - 10
image

Festivali i monodramës Vlorë: Drama e vetmisë dhe shkatërrimit të qënies. Më të mirët Rondo, Orgocka dhe Ali

Në ditët e festivalit të monodramës aktorët profesionistë pjesëmarrës interpretuan, bashkëbiseduan dukë shënuar nja grupim miqësor dhe atmosferë festive, duke lënë të hapur mundësinë e...
Lexoni me shume
image

Perikli Ikonomi - Shlimani shqiptar, nje jetë në kërkim të orakullit të Dodonës

Dodona e vjetër pelazgjike jo në Janinë, por në në malin e Tomorrit    Jo rrallë herë ai ndihej i nervozuar . “Çështë kjo heshtje e madhe...
Lexoni me shume

Vdes 70 vjeçari. Bie në depresion pas largimit të djalit të vetëm ne emigracion.

Një 70 vjeçar nga fshati Kafaraj, komuna Frakull në rrethin e Fierit është vetëhelmuar me lëndë pesticide që përdoret për spërkatjen e hardhive. Vetëhelmimin i...
Lexoni me shume
image

Majac! Mos shëno më gola…

Ia kushtoj ekipit të “Apolonisë” kur luante Majaci me shokë dhe kur ”Apoloninë” e drejtonte, trajneri Vangjel Capo....
Lexoni me shume
image

Elementët psiko-erotik dhe moral të Sofie Kondilit

(Rreth romanit “Nata e Sofie Kondilit” të Koço Kostës)   Edhe këtë herë Koço Kosta, autori që u “gëlltit” nga “Peshkut i kuq” i diktaturës te novela...
Lexoni me shume
image

Jonida Vokshi: Pse vendosa të shes imazhin tim për fansat e sportit

Ajo është imazh që shet. Njofton për premierat sportive, turnetë dhe ofertat e ndryshme të Super Sport për më se 6 muaj. Ata që e...
Lexoni me shume
image

Synon shitjen e 20 000 kopjeve të albumëve

Lideri i rap-grupit, Etno Engjujt, Genc Prelvukaj, ka thënë se ia ka vënë vetës synim që të shes albumin e tij më të ri, "Etnomenon",...
Lexoni me shume
image

Takime të kandidates së PD Qarku Fier Mersila Doda në spitalin e Fierit dhe maternitetin e këtij qyteti.

Investimet ne shëndetësi në Fier gjatë katër viteve të mandatit të dytë të Qeverisë Demokratike do të shtohen më shumë. “Foshnat që kanë lindur sot do të kenë një mbarësi pasi do të rrojnë si qytetare dinjitoze në Shqipëri si vënd i Europës” është shprehur Mersila Doda në këtë takim ...
Lexoni me shume
image

Keto zgjedhje edhe te vdekurit do te votojne: Jam 157 vjeç, edhe unë do të votoj...

Ministria e Brendshme fton të votojnë dhe shpirtëra të vdekur; 2801 shqiptarë të moshës nga 110 deri në 157 vjeç vazhdojnë të rezultojnë në listat...
Lexoni me shume
image

Militantët e PD-së kthehen në "shtëpi". Të PS-së bëjnë llogaritë

Demokratët rikthehen në shtëpi. Zgjedhjet e 28 qershorit risjellin zhurmën në selinë qendrore të Partisë Demokratike, e cila ishte harruar që prej 3 korrikut të...
Lexoni me shume
1 2 3 4 5 6 7 8 9 next total: 84 | displaying: 1 - 10

Hyni