Tag: njeriut

total: 8 | displaying: 1 - 8
image

Lushnje: Behet publik suksesi i operacionit "Bunkeri". Sekuestrohet nje arsenal i konsiderueshem armesh dhe lendesh narkotike

Prej tre ditesh, policia e komisariatit te Lushnjes ne bashkepunim me ate te Fierit po survejonin arsenalin e armeve dhe municioneve te fshehura ne nje...
Lexoni me shume
image

Sa na kushton Shengeni!

Liberalizimi i vizave përfaqëson për momentin një ndër pikat më të nxehta, jo vetëm për sa i përket procesit të integrimit të vendit në Bashkimin...
Lexoni me shume
image

Dy popuj, nje det, nje miqesi se shpejti ne Apoloni

"Due popoli, un mare, un‘amicizia" è il titolo del ciclo di eventi  promosso dall‘Ambasciata d‘Italia a Tirana in collaborazione con numerose istituzioni italiane...
Lexoni me shume
image

Gripi i derrit, Shqipëria në alarm

Alarmi i përhapjes së gripit të derrit dhe viktimat që ai ka shkaktuar deri tani kanë ndezur dritën e alarmit edhe për vendin tonë. Autoritetet...
Lexoni me shume

Ballinjte e Shqiperise dhe Shqiperia e Ballinjve!

Gazetat jo-berishiane janë rrekur ta trajtojnë këto ditë çështjen "Balliu" si një rast tjetër për të denoncuar atë që është magneti i të gjithë ballinjve...
Lexoni me shume
image

Shqipëria në NATO, Fieri në Gjumë!

Që nga dita e shtunë e mëngjesit të 4 Prillit Shqipëria është zyrtarisht anëtarë me të drejta të plota të Natos, bllokut ushtarak të Atlantikut...
Lexoni me shume
image

Kombëtare dhe Shpresa, turpërohet Shqipëria jonë e futbollit, 8-2!

Dita e 1 prillit mund të konsiderohet si një “ditë e zezë” për ngjyrat kuqezi, sa i takon përfaqësimit ndërkombëtar, në rang përfaqësuesesh në futboll....
Lexoni me shume

Referendumi për Kroacinë, në pikëpyetje Shqipëria në NATO

Rihapet dhe një herë çështja e anëtarësimit të Shqipërisë në Aleancën e Atlantikut të Veriut (NATO) gjatë Samitit të Kelnit që pritet të mbahet gjatë...
Lexoni me shume
total: 8 | displaying: 1 - 8

Hyni