Tag: normës

total: 8 | displaying: 1 - 8
image

Cahet Poli i Lirise, votat pergjysmohen mes se djathtes e se majtes

Kryetari i LZHK-es dega Fier se bashku me zevendesin e tij kane dale ne nje konference per shtyp ku kane pohuar se se bashku jo...
Lexoni me shume

Sherr mes gjimnazisteve te Fierit. Arsyeja, rivalitet dashnoresh

Sherr mes gjimnazisteve te Fierit. Shkak mesohet te jete bere nje nxenese e vitit te dyte. Ndersa tre te rinj kane marre plage te lehta...
Lexoni me shume
image

Partizani, humbje mes polemikave në Ballsh

Partizani humbet mes kontestimeve sfidën e zhvilluar në Ballsh. Të kuqtë u dorëzuan 1-0 përballë Bylisit vendas, në një takim ku protagonistë janë bërë sërish...
Lexoni me shume
image

SHBA-Evropë, lufta ndryshe kundër krizës

Ndërsa kriza ekonomike po merr gjithnjë e më për keq, vendet e industrializuara janë në mëdyshje për përzgjedhjen e mënyrave për ta zgjidhur situatën. Obama...
Lexoni me shume
image

APOLONIA, mes "etheve" të mbijetesës: "Do t'ia dalim!"

Ka mbetur pas dhe një javë që ka qenë e shoqëruar me një rezultat të pakënaqshëm për Apoloninë. Tani sytë dhe gjithë vëmendja e futbollistëve...
Lexoni me shume

Një ndeshje mes "Gladiatorësh" nga nxenes te shkollave 9 vjecare

E tillë ishte quajtur ndeshja e sotme e organizuar nga dy grupe të rinjsh, minorenë, nga qyteti i Fierit. Janë grumbulluar për të treguar forcën,...
Lexoni me shume
image

Dega e PD-se Fier,pergenjeshtron perplasjen mes kandidateve per kryetare dege

Drejtuesi aktual i partisë demokratike dega Fier Ferdinand Murati si dhe Vasil Ndreko, i cili ka shpallur kandidaturën  për kreun e degës së PD Fier...
Lexoni me shume
image

Biblioteka Fier, libri mes shume problemeve

Bibloteka e Fierit ndodhet në qëndër të këtij qyteti e vendosur në vitin 1999  në një godinë që dikur ka qënë repart tekstilesh.Aktualisht ka një...
Lexoni me shume
total: 8 | displaying: 1 - 8

Hyni