Tag: piperka

1 2 next total: 15 | displaying: 1 - 10

Fier, 170 ndërtime pa leje kanë mbirë pas nisjes së legalizimeve

Inspektorati Ndërtimor i Bashkisë ka shembur në gjashtë muaj 200 objekte ilegale në qytet...
Lexoni me shume
image

Përkeqësohet situata në Fier, qytetarët nuk lejojnë transferimin e kutive në KQZ

Procesi, 73 qendra të panumëruara. Kutitë e Fierit transferohen në KQZ...
Lexoni me shume
image

USAID dhe Bashkia Fier, ceremoni per nje lulishte dhe kend lojerash

Qytetit te Fierit i eshte shtuar sot nje kend lojrash per femijet, te cilit i mungonte prej vitesh. Eshte nje kend jo brenda ambjenteve...
Lexoni me shume

Probleme me kartat ne Fier, jepet alarmi‏

Me shume se 17 mije banore te qarkut te Fierit rezultojne te jene pa ansje dokument identifikimi, pasi ende nuk kane aplikuar per leternjoftimet e...
Lexoni me shume
image

Debate te ashpra ne LSI dega Fier, Meta mberrin urgjentisht nga Tirana

LSI ne qarkun Fier duket se ka pesuar krisje te medha. Pas largimit masiv te anetareve te kesaj partie ne degen e Lushnjes, njekohesisht dhe...
Lexoni me shume
image

Rritet fluksi ne qarkullimin rrugor te automjeteve

Ardhja e emigrantve per festen e pashkve ka rritur ndjeshem trafikun e qarkullimit rrugor jo vetem brenda qyteteve Fier, Lushnje e Mallakaster por edhe ne...
Lexoni me shume

Fier, makina bie në kanal, 1 i vdekur 3 të plagosur

Një aksident i rëndë automobilistik me pasojë vdekjen e një personi si dhe plagosjen e tre personave të tjerë ka ndodhur pasditen e djeshme në...
Lexoni me shume
image

Bore ne Fier, ngrihet shtabi i emergjences

Edhe pse stina e dimrit ka qenë e ftohtë dhe tepër e lagësht, dita e sotme ka shënuar edhe borën e parë për qytetin e...
Lexoni me shume

Anetari i kryesise dhe kandidati per kryetar PD Fier. Allkushi konference shtypi “Sherri “ ne degen e PD Fier, vetem shpifje e gazetares!

Anetari i kryesise se PD dega Fier, por edhe kandidati per kreun e kesaj dege Tomorr Allkushi, ka dale ne nje konference shtypi para...
Lexoni me shume
image

Fier, ulet numri i martesave, shtohen bashkëjetesat

Mbetet ende traditë kurorëzimi i çifteve nëpërmjet "metodës" me shkuesi ...
Lexoni me shume
1 2 next total: 15 | displaying: 1 - 10

Hyni