Tag: plotë

1 2 next total: 12 | displaying: 1 - 10
image

G99 në Qytetin Studenti, Veliaj: ky është moment i të rinjve të Shqipërisë!

Në një tubim madhështor të fushatës ‘Rock dhe Politikë’, lëvizja G99 lancoi mesazhin e saj atje ku gjendet dhe pjesa më e madhe e target...
Lexoni me shume
image

Ambasadori Bosch reagon për largimin e Glover, ODIHR është mision i pavarur

TIRANË - Ambasadori i Prezences së OSBE në vendin tonë, Robert Bosch ka reaguar sot lidhur me pretendimin e qeverisë shqiptare për të ndryshuar kreun...
Lexoni me shume
image

Apolonia, besimi tani është më i madh

Një fitore emocionante, që ka ngritur peshë gjithë mjedisin futbollistik fierak, me atë që ka treguar të shtunën në fushën e lojës ekipi i Apolonisë....
Lexoni me shume
image

Obama, me trupat amerikane në Irak: Është koha për t'u larguar

Presidenti amerikan Barack Obama ka bërë një vizitë të papritur në trupat amerikane në Irak. Avioni presidencial "Air Force One" arriti në Bagdad pa paralajmërim...
Lexoni me shume
image

Koreja lëshon raketën, Obama: Ky është provokim

Presidenti amerikan Barak Obama e vlerësoi sot si "provokim" lëshimin e një rakete nga Koreja e Veriut, duke theksuar se bëhej fjalë për një raketë...
Lexoni me shume
image

Digjet i gjalle nje 44 vjecar ne Gradishte te Lushnjes. Ai eshte ekzekutuar filimisht‏...

Digjet i gjalle 44 vjecari, babai i kater femijeve. Dyshohet se zjarri ka qene i qellimshem. Policia: - "Viktima fillimisht eshte qelluar dy here me arme zjarri." ...
Lexoni me shume
image

Eshte zhvilluar Kuvendi i Partise Demokratike- dega Fier. Kryetari i saj rizgjedhet z.Ferdinand Murati!

Ka perfunduar ne oret e vona te mbremjes se sotme Kuvendi i Partise Demokratike dega Fier. Ky kuvend ka zgjedhur strukturat drejtuese te...
Lexoni me shume
image

SHBA-Evropë, lufta ndryshe kundër krizës

Ndërsa kriza ekonomike po merr gjithnjë e më për keq, vendet e industrializuara janë në mëdyshje për përzgjedhjen e mënyrave për ta zgjidhur situatën. Obama...
Lexoni me shume
image

Familjaret e Alket Rizait: shteti te na mbroj djalin, eshte ne rrezik!

Nje dite pas arratisjes spektakolare nga burgu i greqise i shqiptarit mallakastriot Alket Rizai ne familjen e tij mbizoteron heshtja . Lot trishtimi dhe gezimi...
Lexoni me shume

Pse është "çmendur" klima

Australia në flakë, borë në Sicili, ngrica në shkretëtirë, tajfune të frikshme në juglindjen aziatike. Këto janë shenjat e një moti të çmendur. Por një...
Lexoni me shume
1 2 next total: 12 | displaying: 1 - 10

Hyni