Tag: pushtojnë

1 2 3 4 5 next total: 49 | displaying: 1 - 10
image

Perikli Ikonomi - Shlimani shqiptar, nje jetë në kërkim të orakullit të Dodonës

Dodona e vjetër pelazgjike jo në Janinë, por në në malin e Tomorrit    Jo rrallë herë ai ndihej i nervozuar . “Çështë kjo heshtje e madhe...
Lexoni me shume
image

Nje vështrim i shkurtër mbi politikën e emigracionit

Në vitin 1995 hyri në fuqi Kontrata Schengen në bazë të nënshkrimit të po këtij Traktati  më 14 Qershor 1985 midis pesë vendeve-anëtare të Evropës...
Lexoni me shume
image

USAID dhe Bashkia Fier, ceremoni per nje lulishte dhe kend lojerash

Qytetit te Fierit i eshte shtuar sot nje kend lojrash per femijet, te cilit i mungonte prej vitesh. Eshte nje kend jo brenda ambjenteve...
Lexoni me shume
image

Vera sjell një korrik përvëlues

Sinoptikanët: I nxehti nuk do të na shqitet për 4 muaj me radhë  Vera e këtij viti do të jetë e nxehtë, me mot të kthjellët...
Lexoni me shume
image

Shqipëria, një kantier i hapur. Të rinjtë kuqezinj premtojnë

Vetëm barazim 1-1 ndaj Gjeorgjisë, trajneri kroat teston 17 futbollistë Shqipëria e së ardhmes nuk e kalon dot Gjeorgjinë. Një barazim 1-1 u prodhua nga ai...
Lexoni me shume
image

Më vrisni, përndryshe do të jeni një vrasës

Në 85-vjetorin e vdekjes së Franz Kafkës. Çastet e fundit i përshkruan miku i tij i ngushtë Robert Klopstock. "Ma jepni tani, ma keni premtuar...
Lexoni me shume
image

NIMET MUSAJ, Profili i nje njeriu te mire dhe te papertuar. (PDI)

1. Ai eshte njeri i qeshur qe asnjehere e nuk e shikon te merzitur. Kjo duket me teper kur hyn ne komunikim me te .Ne...
Lexoni me shume

Nevoja për një politikë të jashtme

Shtet kalimtar. Shtëpi e pleqve. Kontinent që ka zgjedhur jorelevancën. "Veprues ndërkombëtar në gjendje të konfuzionit strategjik". E ndarë, e dobët dhe hipokrite. Këto fjalë...
Lexoni me shume
image

Veliaj: Nano një gërmadhë morale, akti i fundit i telenovelës së politikës së vjetër

Jemi sot në këtë deklaratë për shtyp së pari për të reaguar ndaj komenteve që dëgjuam dje nga një gërmadhë morale e quajtur Fatos Nano....
Lexoni me shume
image

"Zhduket" nje kompjuter nga zyrat e aplikimit te kartave te identitetit

Nga pese zyra qe ishin ne dispozicion per aplikimin e kartave te identitetit ne godinen e zyrave te gjendjeve civile ne Fier, tani jane kater....
Lexoni me shume
1 2 3 4 5 next total: 49 | displaying: 1 - 10

Hyni