Tag: relish

1 2 3 next total: 25 | displaying: 1 - 10
image

Keshilli bashkiak i Fierit i jep Kujtim Majacit titullin "Qytetar Nderi"

Këshilli bashkiak i Fierit është mbledhur paraditen e sotme në seancë të jashtëzakonshme ku me unanimitet të plotë është vendosur që ish-lojtarit të Apolonisë, Kujtim Majaci...
Lexoni me shume

KQZ, Subashi: Ne disa kuti te KZAZ-ve te Fierit s'ka pasur numerim

Nënkryetarja e KQZ-së denoncon faktin se në disa nga kutitë e KZAZ-ve nuk është kryer numrimi pavarësisht se është marrë vendimi për tabelat përmbyllëse. Në këto kushte Subashi thotë se I takon subjekteve politike të ankimohen që këto kuti të hapen për tu numëruar nga KQZ–ja....
Lexoni me shume
image

Takime të kandidates së PD Qarku Fier Mersila Doda në spitalin e Fierit dhe maternitetin e këtij qyteti.

Investimet ne shëndetësi në Fier gjatë katër viteve të mandatit të dytë të Qeverisë Demokratike do të shtohen më shumë. “Foshnat që kanë lindur sot do të kenë një mbarësi pasi do të rrojnë si qytetare dinjitoze në Shqipëri si vënd i Europës” është shprehur Mersila Doda në këtë takim ...
Lexoni me shume
image

Zyra e shtypit pranë shtabit elektoral të LSI-së Fier pergenjeshtron lajmin. Nuk ka asnjë çarje apo largime nga LSI-ja e Fierit!

LSI më e fortë dhe e bashkuar se kurrë për fitoren e zgjedhjeve të 28 qershorit. Nuk asnjë çarje apo largime nga LSI-ja e Fierit...
Lexoni me shume
image

Presidentja e Fondacionit per Femijet Shqiptare zonja Liri Berisha ne Levan te Fierit

Zonja Liri Berisha, Presidente e Fondacionit per Femijet Shqiptare kaloi nje mesdite ne familjen Rucaj, ku jetojne 5 vogelushet jetime. Zonja Berisha cdo muaj ka...
Lexoni me shume
image

Prefekti i Fierit ben thirrje per aplikim te kartave te identitetit

Prefekti i qarkut Fier Shahin Bejtaj i ka bere thirrje politikes te mos politizojne procesin e kartave pasi ne kete menyre e demtojne ate. Ne...
Lexoni me shume
image

Gjana sulmon kryebashkiakun e Fierit Baftjar Zeqo

Ministri i Bujqesise Jemin Gjana ka sulmuar kryebashkiakun e Fierit Baftjar Zeqo ne konferencen e bujqesise te qarkut Fier qe u organizua pasditen e se...
Lexoni me shume
image

Ekspozita skenografike. Rreth 20 viteve punë si skenograf në teatrin “Bylis” të Fierit

Ekspozita skenografike e para e këtij lloji në qytetin e Fierit. Skenografi të rreth 20 viteve punë si skenograf në teatrin “Bylis” të Fierit. ...
Lexoni me shume
image

Ditarin e nje krimineli te penduar nga Fieri dhe zbardhja e krimeve te bandave te Fierit!

“Ju rrëfej krimet nga Ben Qimja tek Kastriot Jaupi” Çfarë ndodh me të penduarin që zbardhi krimet e bandave të Fierit? "Ilirjan Sallku sot ka...
Lexoni me shume
image

Sherr me pistoleta në PD-në e Fierit

Kreu i degës së PD-së, Ferdinand Murati është përleshur me paraardhësin e tij, Vasil Ndreko. Nipi i kreut të PD godet me qytën e pistoletës një anëtar...
Lexoni me shume
1 2 3 next total: 25 | displaying: 1 - 10

Hyni