Tag: rënda

total: 6 | displaying: 1 - 6

Protestojnë ish naftëtarët për pagat para Prefekturës Fier. Ish punonjësit: - Nuk na njihet vjetërsia e punës dhe kemi 2 muaj pa asistencë

Odiseja e gjatë e naftëtarëve të larguar nga puna ka vijuar edhe ditën e sotme. Ata kanë kërkuar në formë proteste paraditen e sotme para...
Lexoni me shume
image

Shumë zonja të para për një President

Jakob Zuma, kreu i ri ishtetit në Afrikën e Jugut, njihet si një poligam i bindur Ndoshta nuk do të hyjë në histori si Mishel Obama,...
Lexoni me shume

Berisha, fetarëve: Jo më para nga jashtë

Qeveria ka vendosur dje financimin nga buxheti i shtetit për bashkësitë fetare që kanë nënshkruar marrëveshje me Këshillin e Ministrave. Në vendimin e marrë, qeveria...
Lexoni me shume

Biznesi, më pak para në banka

"Kriza është shkaktuar nga paniku që i bind shqiptarët të tërheqin depozitat nga bankat", deklaroi ministri i Financave, Ridvan Bode, javën e kaluar. Sipas tij,...
Lexoni me shume
image

SHBA-Evropë, lufta ndryshe kundër krizës

Ndërsa kriza ekonomike po merr gjithnjë e më për keq, vendet e industrializuara janë në mëdyshje për përzgjedhjen e mënyrave për ta zgjidhur situatën. Obama...
Lexoni me shume
image

Nuk ka para për ish të dënuarit politikë

Dëmshpërblimi, Ministria e Financave kundërshton projektin e qeverisë: Ka kosto të lartë, s‘e përballojmë dot....
Lexoni me shume
total: 6 | displaying: 1 - 6

Hyni