Tag: rumanine

1 2 3 next total: 23 | displaying: 1 - 10
image

Abortet, gjinekologët nuk njohin ligjin dhe nuk trajnohen

Raporti i realizuar nga ACPD-ja në gjithë vendin për abortet, publikon mangësitë dhe objektivat që duhen arritur...
Lexoni me shume
image

Përkeqësohet situata në Fier, qytetarët nuk lejojnë transferimin e kutive në KQZ

Procesi, 73 qendra të panumëruara. Kutitë e Fierit transferohen në KQZ...
Lexoni me shume
image

Zyra e shtypit pranë shtabit elektoral të LSI-së Fier pergenjeshtron lajmin. Nuk ka asnjë çarje apo largime nga LSI-ja e Fierit!

LSI më e fortë dhe e bashkuar se kurrë për fitoren e zgjedhjeve të 28 qershorit. Nuk asnjë çarje apo largime nga LSI-ja e Fierit...
Lexoni me shume
image

Dega e mobilizim-rekrutimit per qarkun Fier kalon ne statusin e ndjekjes penale 140 shtetas!

140 te rinje qe u eshte derguar flete thirrje per tu paraqitur prane deges se mobilizimit per ushtare si dhe qe kane dezertuar nga ushtria...
Lexoni me shume
image

Alimadhi , pa ligj demokratik per token nuk ka Shqiperi demokrate

Kreu i Partise se Ballit Kombetar Adriatik Alimadhi ka qene mesditen e se dieles ne teatrin “Bylis” per te bere prezantimin e 16 kandidateve per...
Lexoni me shume

Gjyqi i rrallë, 14 vjet e martuar, por nuk e dinte ..

"Rastësisht me burrë"! Është titulli i një filmi humoristik, po në këtë rast nuk bëhet fjalë për film, po për një histori reale me vendndodhje...
Lexoni me shume
image

Arjoni: Anjezën e pëlqej, por nuk e dashuroj

Çifti i vetëshpallur në "Big Brother", Arjon -Anjeza, nuk janë tamam të tillë. Kjo gjë u vu re edhe gjatë qëndrimit të Arjonit brenda shtëpisë,...
Lexoni me shume
image

Flet vellai i deputetit Xhemili. Mediat shqiptare me teper pergjegjesi ne ato qe shkruajne. Nuk ua kemi borxh askujt!

Dy dite pas percjelljes per ne banesen e  fundit te deputetit Fatmir Xhindi, qyteti i Roskovecit duket se ka rene ne heshtje te thelle. Bashkeqyetaret  e...
Lexoni me shume
image

Kosova, Klinton nuk pret Jeremiq

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiq, ka deklaruar se nuk do të ketë takim me Sekretaren amerikane të Shtetit, Hillary Clinton. Në një prononcim...
Lexoni me shume

Protestojnë ish naftëtarët për pagat para Prefekturës Fier. Ish punonjësit: - Nuk na njihet vjetërsia e punës dhe kemi 2 muaj pa asistencë

Odiseja e gjatë e naftëtarëve të larguar nga puna ka vijuar edhe ditën e sotme. Ata kanë kërkuar në formë proteste paraditen e sotme para...
Lexoni me shume
1 2 3 next total: 23 | displaying: 1 - 10

Hyni