Tag: tomato

total: 7 | displaying: 1 - 7
image

Gripi i derrave, konfirmohet rasti i parë në vendin tonë

Drejtori i ISHP-së, Ylli pohon se një student nga Gjirokastra është konfirmuar me gripin e derrave dhe se e ka marre brenda vendit. Mjekët: Është mirë....
Lexoni me shume
image

Përurohet libri i parë i autores fierake Ediola Muskaj

Të premten, më 5 qershor 2009, në sallën e librit në Bibliotekën Publike të qytetit Fier, u organizua promovimi i novelës “Ndëshkimi”, me autore maturanten...
Lexoni me shume
image

Familjaret e Xhindit : Te zbardhet sa me pare ngjarja‏!

Ngjarja e ndodhur ne Roskovec ka shoqeruar per ne komisariatin e Fierit edhe 15 persona te tjere te cilet jane marre ne pyetje nga grupi i...
Lexoni me shume
image

Hysen Emiri. - Poeti i pare fierak i shekullit XX

Këtë vit mbushen 70 vjet nga botimi i vëllimit të parë poetik “Xixëllime” të autorit fierak Hysen Emiri. Ishte ende 15 vjeç kur vuri...
Lexoni me shume
image

SHBA-Evropë, lufta ndryshe kundër krizës

Ndërsa kriza ekonomike po merr gjithnjë e më për keq, vendet e industrializuara janë në mëdyshje për përzgjedhjen e mënyrave për ta zgjidhur situatën. Obama...
Lexoni me shume
image

Kontributi i Nedin Leskovikut ne hapjen e shkolles se pare shqipe ne Myzeqe

Në konturet e ngjarjeve historike të fillimit të shekullit të XX midis figurave të shumta të protagonizmit patriotik, shquhet edhe njëri nga bejlerët e krahinës...
Lexoni me shume
image

Ali Asllani - Nenprefekti i pare i Fierit

Fieri dhe Vlora janë dy qytete të rëndësishme të Shqipërisë, që shtrihen në Rajonin Perëndimor të saj. Qysh herët lidhjet midis tyre kanë qenë organike...
Lexoni me shume
total: 7 | displaying: 1 - 7

Hyni