Tag: vit

total: 5 | displaying: 1 - 5
image

Eshte zhvilluar Kuvendi i Partise Demokratike- dega Fier. Kryetari i saj rizgjedhet z.Ferdinand Murati!

Ka perfunduar ne oret e vona te mbremjes se sotme Kuvendi i Partise Demokratike dega Fier. Ky kuvend ka zgjedhur strukturat drejtuese te...
Lexoni me shume
image

LSI dhe opozita e saj

Deklaratat e dy diteve te fundit te drejtuesve te LSI-se per "qartesimin" e pozicionit politik te kesaj force , kane lekundur ndjeshem besueshmerine e saj...
Lexoni me shume
image

SHBA-Evropë, lufta ndryshe kundër krizës

Ndërsa kriza ekonomike po merr gjithnjë e më për keq, vendet e industrializuara janë në mëdyshje për përzgjedhjen e mënyrave për ta zgjidhur situatën. Obama...
Lexoni me shume
image

Çamëria, në pritje të zgjidhjes së çështjes së saj

Gjatë vizitës treditore të zhvilluar vitin e kaluar në Greqi nga Presidenti shqiptar, Bamir Topi, shumëkush është kënaqur dhe ka përplasur duart për performancën e...
Lexoni me shume

Kenga Labe dhe historia e saj mijevjecare

Qëllimi i këtij shkrimi, nuk është  një analizë e thjeshtë për këngët e bukura labe. Shkrimin do ta çtjerrim nga shtëllunga e gjatë duke filluar...
Lexoni me shume
total: 5 | displaying: 1 - 5

Hyni