Tag: zëvendëson

total: 5 | displaying: 1 - 5
image

Duke lexuar veprën e Mitro Çelës dhe çështja kombëtare

Rastësisht takova në Tiranë, në fillim të korrikut 2009, analistin, shkrimtarin, gazetarin dhe politikanin Mitro Çela. Sapo kisha lexuar librin e tij « Kronika e...
Lexoni me shume
image

Emisioni "...ca gjera thuhen!" i ftuar z. Lirim Muhaj!

  Emisioni "...ca gjera thuhen!" i ftuar z. Lirim Muhaj, iniciator dhe perfaqesues i Komitetit te kordinimit per zgjidhjen dhe mbrojtjen e ceshtjes kombetare!            (degjoni...)    ...
Lexoni me shume
image

Kombëtare dhe Shpresa, turpërohet Shqipëria jonë e futbollit, 8-2!

Dita e 1 prillit mund të konsiderohet si një “ditë e zezë” për ngjyrat kuqezi, sa i takon përfaqësimit ndërkombëtar, në rang përfaqësuesesh në futboll....
Lexoni me shume
image

Fatmir Xhelili, aktori i permasave kombetare!

Ndërsa pi kafen çdo mëngjes në barin pranë Teatrit Bylis, ai vetëm fizikisht është aty, bashkë me ne, sepse mendja kushedi se ku i...
Lexoni me shume
image

Kombëtare katastrofë në Maltë, si një “HAN” pa porta….

Zhgenjim qe nuk njeh kufij! Nje kombetare katastrofe ne ndeshjen ndaj Maltes. “HAN” pa porta.  Pikerisht atehere kur duhet te tregonim se dime te bejme...
Lexoni me shume
total: 5 | displaying: 1 - 5

Hyni