Tag: zona

1 2 next total: 18 | displaying: 1 - 10
image

Seman, dallgët nxjerrin në bregdet 1. 5 ton drogë

Një sasi prej 1500 kg lëndë narkotike e llojit hashash, e paketuar në 92 thasë është gjetur e shpërndarë përgjatë vijës bregdetare pranë grykëderdhjes së...
Lexoni me shume
image

Emisioni "...ca gjera thuhen!" te ftuar familja Geci. Problemet, hallet dhe vuajtjet per te mbijetuar. Personat e implikuar, abuzimet, ofendimet, perbuzja dhe neglizhenca e botes shqiptare

  Emisioni "...ca gjera thuhen!" te ftuar ne studio familja e varfer GECI. Problemet, hallet dhe vuajtjet per te mbijetuar. Personat e implikuar ne zvarritjet, abuzimet...
Lexoni me shume
image

Homoseksualët shqiptarë

Specialistët e Institutit të Shëndetit Publik kanë bërë publike dje shifrat e një studimi disi të pazakontë, kryer në vitin 2008. Studimi flet për sjelljet...
Lexoni me shume
image

Homazh per inxhinierin gjeolog Koco Plaku, zbuluesin e vendburimeve te medha te naftes shqiptare.

“Fontane dhe Diktature” , rizgjohet ne dokumentar zeri i gjeologut te pushkatuar pas 33 vjetesh. Familjaret e gjeologut te pushkatuar “na gjeni eshtrat e te afermit tone...” Perfaqesi te ndryshme kerkojne nderim te kesaj figure qe eshte pushkatuar nga diktatura. ...
Lexoni me shume
image

Presidentja e Fondacionit per Femijet Shqiptare zonja Liri Berisha ne Levan te Fierit

Zonja Liri Berisha, Presidente e Fondacionit per Femijet Shqiptare kaloi nje mesdite ne familjen Rucaj, ku jetojne 5 vogelushet jetime. Zonja Berisha cdo muaj ka...
Lexoni me shume

Hipertensioni, sëmundja prek 1 milion shqiptarë

Sot në ditën Botërore kundër Hipertensionit, doktor Mihal Tase, jep shifra alarmante. Sipas tij në vendin tonë afro 1 milion persona janë të prekur nga...
Lexoni me shume
image

Flet vellai i deputetit Xhemili. Mediat shqiptare me teper pergjegjesi ne ato qe shkruajne. Nuk ua kemi borxh askujt!

Dy dite pas percjelljes per ne banesen e  fundit te deputetit Fatmir Xhindi, qyteti i Roskovecit duket se ka rene ne heshtje te thelle. Bashkeqyetaret  e...
Lexoni me shume
image

Berisha: Kufiri u nda me rregullat e konventës, përdorëm hartë shqiptare

TIRANË- Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar sot se nuk i është falur asnjë centimetër det Greqisë. Ai tha se gjithçka që është artikuluar dhe shkruar...
Lexoni me shume
image

Emisioni "...ca gjera thuhen!" i ftuar Taulant Sadiraj, pjestar i Kombetares Shqiptare te Futbollit per te verber!

  Emisioni "...ca gjera thuhen!" i ftuar Taulant Sadiraj, pjestar i Kombetares Shqiptare te Futbollit per te verber!          (degjoni...)   ...
Lexoni me shume
image

Fondacioni ne Ndihme te Femijeve Shqiptare serish ne Levan

Per nje gjume te qete te vogelusheve!  Ndihma per rregullimin e dhomave te gjumit te femijeve jetime ne familjen Ruci ne periferi te Levanit u dorezuan...
Lexoni me shume
1 2 next total: 18 | displaying: 1 - 10

Hyni