Samsung S 5 thyen rekordin e S4 qe ne diten e pare.

Font size: Decrease font Enlarge font
image

Telefoni inteligjent i shumëpritur i kompanisë Samsung, Galaxy S5, tani është në dispozicion për t’u blerë në të gjithë botën. Ky telefon është lëshuar në 125 tregje, duke përfshirë Shtetet e Bashkuara, Evropën, një pjesë të Azisë dhe vendet e Lindjes së Mesme.

Një raport i ri nga Korea na sugjeron se Samsung Galaxy S5 ka korrur shumë sukses që në ditën e parë të daljes së saj në treg. Telefoni i ri inteligjent ka arritur një rekord të ri shitjesh duke ia kaluar me 30% paraardhësit të tij.
Sipas Samsung, në disa tregje evropiane shitjet e telefonit Galaxy S5 kanë tejkaluar më shumë se dy herë ato të Galaxy S4. Shifrat do të kishin qenë më të larta nëse ky telefon inteligjent do të dilte edhe në tregje të tjera. Në vende si Parisi, Amsterdam dhe Londër qindra njerëz kanë qëndruar përpara dyqaneve të Samsung-ut duke pritur që të blejnë pajisjen e fundit të kësaj kompanie.
Çmimi për këtë pajisje është 699 dollarë në Amerikë dhe rreth 599 dollarë në shumicën e tregjeve të Evropës dhe të Azisë.

fieri.com

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
No tags for this article
Rate this article
5.00