image

Investigimi i “Canal+”, kallashnikovët shqiptarë në Francë

Televizioni francez “Canal+” ka zhvilluar një investigim special për të zbuluar se si trafikohen kallashnikovët nga Shqipëria në Francë, ku siç thuhet janë përdorur në
image

U merrnin ryshfet qytetarëve, burg 5 persona, mes tyre 3 punonjës të QKR-së së Fierit

Pesë persona, mes tyre 3 punonjës të Qendrës Kombëtare të Regjistrimit në Fier kanë përfunduar pas hekurave, pasi akuzohet se merrnin para nga qytetarët në...
image

Turqia rrëzon një avion ushtarak rus: Shkeli hapësirën ajrore. Putin: Thikë pas shpine, pasoja serioze

*Kremlini: Avioni nuk ka shkelur hapesiren ajrore turke, do kryejme verifikime *Dy pilotet hidhen me parashuta, njeri kapet nga rebelet siriane, rebelet publikojne video TURQI-...

Ruajtja e vlerave kulturore si kompleks shkencash

Ka një rrezik që duke dashur të restaurojnë vlerat tona monumentale, mund t’i prishin duke vendosur dorë kot e më kot. Sepse nuk është çështje...
Lexoni me shume
Video Fieri.com Video Spot

Bruna Sota Hoxha - Mare moj Mare

image
Bruna Sota Hoxha - Mare moj Mare
Play Lexoni me shume

Aferdita Dreshaj - Just kiss me

image
Aferdita Dreshaj - Just kiss me
Play Lexoni me shume

Vesa Luma - Amanet

image
Vesa Luma - AMANET, Video kenge e realizuar ne vitin 2011
Play Lexoni me shume

Elvana Gjata - Hitech

image
Elvana Gjata - Hitech ( Official Video HQ )
Play Lexoni me shume
image

Komisioni i Etikës në FIFA: Përjashtim përjetë Platinisë

Dhoma e hetimit të Komisionit të etikës të FIFA-s, që ka kërkuar rihapjen e gjykimit për Michel Platini, kërkon që dënimi për drejtuesin e UEFA-s
Political Election - June 28, 2009
image

Shkrihen degët e mëdha, Basha ul peshën e krerëve të PD-së

Projekti parashikon riorganizim për të tre nivelet e strukturës së partisë nëpër degë. Në raport, emergjencë konsiderohet ngritja e degëve të reja në qytetet e mëdha, ku kryetarët nuk kontrollojnë të gjithë strukturë
image

Prishtinë, mbahet takimi Ndërministror i vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, dhe ai i Transportit e Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, morën pjesë në takimin e Ministrave të Punëve të Jashtme dhe të Transportit të vendeve të Ballkanit Perëndimor, që u mbajt në Prishtinë. Takimi u zhvillua në vijim të Konferencës për Ballkanin Perëndimor, zhvilluar në Berlin, më 28 gusht 2014, dhe të takimit ministror që u mbajt në Beograd, më 23 tetor 2014. Në takim mori pjesë dhe Komisionieri Europian për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn.
image

Deputeti Mark Frroku këmbëngul: Nuk jam unë ai që lajmërova Tom Doshin për atentat ndaj tij.

Deputeti Mark Frroku ka reaguar sot, pas publikimit të relacionit të Prokurorisë, duke këmbëngulur se nuk është ai personi që ka lajmëruar deputetin Tom Doshi për atentat ndaj tij dhe se emri i Frrokut po përdoret në mënyrë abuzive.
image

Nishani: Politika të largojë individët e përfshirë në veprimtari kriminale

Presidentii Bujar Nishani iu ka bërë thirrje partive politike të largojnë çdo element kriminal për të ndërtuar një të ardhme sa më të mirë. Në një aktivitet për 24 vjetorin e marrëdhënieve shqiptaro-amerikane, Nishani tha se krimi dhe korrupsioni nuk duhet të gjej vend në një shoqëri demokratike.
image

E majta pritet të rikandidojë Baftjar Zeqaj për kryebashkiak në Fier. Majko në garë me Kryemadhin për Tiranën?

E majta pritet që të rikandidojë 80% të kryebashkiakëve aktualë në zgjedhjet vendore që do të zhvillohen pas 6 muajsh.
Newsletter
image

Lili Gogu, mjeku-shkrimtar që krijon në laboratorin e tij

1 Atë e gjen çdo mëngjes në tavolinën e punës duke shfletuar gazetën. Kështu e nis doktor Lili rutinën e punës në klinikën e tij, ku...
Lexoni me shume
Poll: Zgjedhjet Politike ne Shqiperi:
Kush i fiton zgjedhjet e majta, e djathta apo bojkoti?
image

Pëllumbi më kërkoi dorën kur binin tërmetet.

-Donim të dinim diçka më tepër për ju, se cila ka qenë Xhuli fëmijë dhe adoleshente, në jetën e qytetit punëtor dhe intelektual të Kuçovës, ku ju jeni lindur?...
Lexoni me shume
image

SHBA, mes Arabisë dhe Iranit; Kerry: Ulni tensionet!

Shtetet e Bashkuara po përpiqen të qetësojnë konfliktin saudito-iranian, e për këtë arsye, kryediplomati John Kerry u ka telefonuar në mënyrë të vazhdueshme zyrtarëve të
image

Investigimi i “Canal+”, kallashnikovët shqiptarë në Francë

Televizioni francez “Canal+” ka zhvilluar një investigim special për të zbuluar se si trafikohen kallashnikovët nga Shqipëria në Francë, ku siç thuhet janë përdorur në
image

Turqia rrëzon një avion ushtarak rus: Shkeli hapësirën ajrore. Putin: Thikë pas shpine, pasoja serioze

*Kremlini: Avioni nuk ka shkelur hapesiren ajrore turke, do kryejme verifikime *Dy pilotet hidhen me parashuta, njeri kapet nga rebelet siriane, rebelet publikojne video TURQI-
image

Moska: Do të reagojmë ndaj dislokimit amerikan të armëve të rënda në Evropën Lindore

MOSKË- Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të dislokojnë armë të rënda në vendet balltike dhe në Evropën Lindore, atëherë edhe Moska do të