Besa Kokedhima ne Eurovision per Rumanine

Font size: Decrease font Enlarge font
image

Jane lexuar emrat e kengetareve dhe kengeve pjesmarrse konkuruese per perfaqsuesen e Rumanise ne Eurovision. Kete vit Rumunet kane menduar dicka shume vecant. Kenget konkuruese perpara seleksionimit final jane vendosur ne YouTube per publikun, qe ai ti degjoj dhe te jap nje vlersim sa me te mire. Midis emrave te kengetareve me te njohur Rumune, me befasin kur lexuam dhe nje emer Shqiptarë…Besa! Pastaj beme lidhjen me nje lajm te para pak koheve ku Besa na tregoi se po punonte per albumin ne Rumani…dhe me ne fund degjuam kengen e cila titullohet “Nothing’s Gonna Change”. Ne intervisten e dhene per Albaniac Besa tregon arsyet pse po konkuron per Rumanin.

"Kenga "Nothing’s gonna change" eshte shkruar nga kompozitori im rumun.Nuk mund te perfshihej ne konkurim ne “Festivalin e Kenges ne RTVSH”, pasi kjo ndalohej nga rregullorja e ketij institucioni. Demon e kesaj kenge une e prezantova 3 muaj me pare tek emisioni "E Diell" ne Top Chanel. Ne keto kushte ne respekt te fteses qe me beri kompozitori im, pranova qe kjo kenge te paraqitej ne konkurimin Rumun per Eurovision.Une besoj se eshte nje kenge shume interesante. Sidoqofte, deshiroj te them se kenga "Ajer" e Alban Males me te cilen u prezantova ne festivalin e fundvitit, ishte nje kenge shume e bukur me motive te qarta shqiptare.Une e interpretova me shume deshire at kenge!" 
Suksese!
 

 

Burimi Informativ: Albaniac

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (3 postuar)

avatar
shqiptari 10 January, 2009 08:21:47
Besa - e ka emrin shqiptar se keshtu e kerkonte partia ( ne ate kohe), por ne te vertete eshte greke..jo, rumune, jo jo, turke... jo, jo...bullgare..joooo eeh tiranse nga Edi Rama..e mo eshte gjithandej, por rastesisht andej nga ka para
avatar
lili 11 January, 2009 12:56:37
na i moren romunt besen sa turp por gjithsesi ne ua kemi mar tegjitha romunet ature jemi 1 me 1000000000000
avatar
mamara 15 February, 2009 04:23:21
asnje rumun nuk merr dot nje shqiptare(une jam e martuar me nje rumun dhe e dredh si te dua)por jane leket qe marrin neper kembe mendjen e gjithe botes(perfshi cdo fryme patriotike shqiptare)
rrofte personi qe vendos karrieren para krizes burokratike
total: 3 | displaying: 1 - 3

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
Rate this article
5.00