Grupi "Rebel" braktis Festivalin e Aktrimit "Apollon" 2014.

Font size: Decrease font Enlarge font
image

Grup “Rebel” jane qujatur treshja Robert Ndrenika, Viktor Zhusti si dhe kengetari I grupit te “Kenges Qytetare Fierake” Llazar Pove pasi kane planifikuar qe paraditen e neserme do te braktisin aktivitetet e dites dhe do te shkojne per te gjuajtur peshk ne bregdetin e Semanit.

Lajmi eshte mbajtur konfidencial mes treshes  dhe eshte mesuar teksa te tre po pinin kafe dhe po benin plane ne nje Bar prane teatrit “Bylis”. Sipas bisedes  qe ata po kryenin  aktoret e njohur Ndrenika dhe Zhusti jane pjesmarres ne  festivalin e aktrimit “Apolon” 2014 I cili ngre siparin mbermjen e sotme. Si cdo vit edhe ne kete  sezon cdo mbremje ka cfaqe nga trupat teatrore pjesemarrese  nderkohe qe paraditja eshte e mbushur me aktivitete te larmishme . Pikerishte paraditen e se enjtes treshja rebele do te shkoje per peshk dhe nuk do te mare pjese ne aktivitete. Llazar Pove do te zhytet ne ujin e Adriatikut e do te gjuaje me pushke uji nderkohe qe Ndrenika dhe Zhusti do te gjuajne peshk me grepa.

fieri.com

 

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
No tags for this article
Rate this article
5.00