Ardit Gjebrea

Font size: Decrease font Enlarge font
image Ardit Gjebrea

Eshte shume e veshtire te flasesh per veten, te japesh materiale ku flitet per ty duke evidentuar suksesin apo famen. Nuk di perse Arditit artist nuk i kam kushtuar vemendje si Ardit njeri, ndaj dhe ky site vjen me kaq vonese. Por, ju me vute ne pozite te veshtire….. te gjithe ¯ miqte e mij, fansa dhe kureshtare. Ndaj, doni te me njihni me shume??? Pse jo! Ja Ku Jam :) ?!

Po te mos ishin Joni me ekzistencen e tij, Anila me insistimin, Arbi me realizimin dhe ndihma e gazetareve qe te realizonin kete faqe info, nuk do isha kurre prezent ketu, sic nuk kam shume materiale televizive te mijat nga femijeria.

Duke u futur ne labirintet e arditgjebrea.info dhe vete u cudita me jeten e Arditit artist, aq sa u tremba kur e identifikova me veten, m’u duk sikur kam jetuar 100 vjet. Dhe ne fund kuptova se jeta eshte nje lufte e vazhdueshme per te mbajtur nje emer, nje familje dhe nje pasuri artistike qe le pas (per aq sa mund te jete e tille). Nje dite nuk do jemi me ¯ mendova dhe nga njeri i gjalle kthehesh ne fjale.

Shpresoj te mbetem nje fjale e mire, te mos i jap trishtim askujt, kur te thuhet emri im deshiroj te kete vetem buzeqeshje, mirenjohje dhe mbi te gjitha dashuri, eshte gjeja me e cmuar ne kete bote. Kush nuk di te fale dashuri nuk e merr kurre, si rrjedhim nuk ka jetuar. Instiktivisht me vijne disa vargje te kengeve te mija….

     Ata qe s’duan dashurine, nuk dijne se c’eshte miresia….
     Merre boten ¯ falma qiellin…
     Ne boten nuk e njohim, parajsen e dijme…
     Cmenduri e shpirtit tim…..


miqesisht Arditi!

 

 

 

Burimi Informative: Arditgjebrea.info

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (4 postuar)

avatar
Desara Fishta 22 March, 2009 05:20:50
Nje pershendetje per Z. Gjebrea.
avatar
ALDESA 24 May, 2009 03:29:20
JE NJESH POR EDHE DJALIN E KE YLL BOTE
TE COJE CA FOTO NE FACEBOOK QE TA SHOHIM
avatar
D.XXXXXXXX 24 May, 2009 04:47:31
ARDIT DJALIN E KE YLL PO TA THEM EDHE NJEHERE QE CONI CA FOTO TE DJALIT NE FACEBOOK.
JU LUTEM SHUME.
avatar
ALDESA 27 May, 2009 06:12:24
AI DJALI JOT ME BERI XHELOZ PSE?
NUK DI SI TA HARROJ.
total: 4 | displaying: 1 - 4

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
Rate this article
3.00