Lamtumirë Giuliano Gemma aktorit te njohur italian.

Font size: Decrease font Enlarge font
image

Giuliano Gemma (Xhuliano Xhema), aktori i njohur Italian dhe për publikun shqiptar u nda dje nga jeta në moshën 75 vjeçare pas një aksidenti automobilistik.

Gemma po udhëtonte me makinën e tij në Cerveteri, kur është përplasur me një makinë tjetër.  Gemma është dërguar në spital por ka humbur jetën.

 I lindur në Romë më 2 shtator 1938. Fëmijërinë e kishte kaluar në Reggio Emilia deri në 1944, kur më pas familja e tij u kthye në Romë.

 

Duke lozur fëmijë u plagos gjatë një shpëthimi dhe shenjat në fytyrë që i kishin mbetur bënë që personazhet e tij të mos harrohen, si   “Një pistoletë për Ringo” “Edhe ëngjëjt hajnë fasule,” “Arritën Titanët”, etj. Në gjithë karrierën e tij Gemma ka lozur mbi 60 filma.

fieri.com 

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
No tags for this article
Rate this article
4.00