Adele me album te ri.

Font size: Decrease font Enlarge font
image

Adele ka bërë me dije në Twitter se është duke punuar në albumin e saj të tretë. Pas debutimit me albumin “19” dhe vazhdimin me të dytin “21”, tani këngëtarja e famshme do të publikojë gjatë vitit albumin e tretë me titull “25”.

Ky do të jetë albumi i parë i Adeles që nga viti 2011, album me të cilin u shpërblye gjithandej. Ajo kishte fituar 6 çmime Grammy dhe kishte arritur të bëhet e para që fitoi dy herë çmimin Platin në iTunes në SHBA. Suksesi i saj nuk ndalej as gjatë vitit 2012 e 2013 kur ajo kishte realizuar kolonën zanore të filmit më të ri të James Bond, “Skyfall”, që i solli asaj çmimet Golden Globe dhe Oscar.

Adele, që të hënën mbushi 26 vjet, paralajmëroi albumin e saj të ardhshëm me një “cicërimë”, duke nënkuptuar se albumi do të lansohet gjatë këtij viti.

fieri.com

Shtoni ne: Add to your del.icio.us | Digg this story | technorati | Post to Myspace | Add to Facebook | Googlize this post! | Add to Windows Live | Add to Netvouz! | Save to Newsvine! | Bookmark with Onlywire | Reddit this | Add to Yahoo MyWeb | Spurl This! | Add to Linkatopia | Add to MyLinkVault | Add to Squidoo | Add to Searchles! |

Subscribe to comments feed Komente (0 postuar)

total: | displaying:

Shkruani nje koment

VINI RE! - Komentet e publikuara ne Fieri.com jane subjekt i ndryshimit edhe/ose fshirjes totale nese permbatja tyre cenon direkt apo indirekt figuren e autorit perkates se materialit te botuar. Gjithashtu cdo sharje, ofendim, fjalor vulgar apo edhe me teper, mund te sjell si pasoje edhe deri ne bllokim vizual te IP se kompjuterit tuaj per te vizituar faqet e Fieri.com!
  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe lexoni ne figuren e me poshteme:

Captcha
  • email Email nje shoku
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Tags
No tags for this article
Rate this article
5.00